Понад 25 тисяч людей помилково отримали по 6500 грн єПідтримки. Кошти потрібно буде повернути назад

Суспільство | 17:30, 7.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Міністерство економіки України працює над поверненням коштів до держбюджету.

Понад 25 тисяч українців помилково отримали по 6500 гривень у рамках державної програми “єПідтримка”. Йдеться про співробітників бюджетних організацій, які, згідно із законодавством, не можуть претендувати на подібну фінансову допомогу.

На такий випадок Міністерство економіки опубліковало листа від 11.05.2022 р. N 3611-07/23524-07, створивши алгоритм повернення коштів, розповів “Фокусу” юрист Ігор Ясько.

За його словами, помилково перераховані кошти варто перевести на реквізити позабюджетного рахунку Мінекономіки, які зазначені у цьому листі.

Але дедлайн на таке повернення в листі не вказано, лише наголошено на необхідності повернення коштів та реквізити. Щоб дізнатися список співробітників або отримати додаткові роз’яснення, потрібно звертатися за телефоном, що зазначений у листі або писати на електронну пошту”, – повідомив Ігор Ясько.

Проігнорувати цей лист не можна. Якщо кошти не повернути, держава може застосувати механізм примусового повернення. У такому разі гроші, швидше за все, будуть списані з особистого банківського рахунку одержувача.

“Мінекономіки зазначило, що якщо бюджетні кошти не повернуть, то воно буде змушене звернутися до суду. І якщо воно це зробить та отримає рішення суду на свою користь, кошти справді можуть бути списані у порядку виконавчого провадження”, – зазначив юрист.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: