Поліцейські Конотопщини з початку року притягнули до відповідальності 414 домашніх кривдників

Поліція | 11:00, 20.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Домашнє насильство – це злочин, що підпадає під особливу категорію і потребує особливих підходів. Поліція закликає не замовчувати насильство в сім’ї, за яке передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

Часто поліцейські стикаються з такими ситуаціями, що жертва вибачає свого кривдника, сподіваючись на примирення, але майже після кожного такого  примирення настають нові факти, про які не потрібно мовчати.

Загалом з початку року до поліції надійшло 815 повідомлень про вчинення домашнього насильства у Конотопському районі. З них 437 знайшли своє підтвердження. Правоохоронці склали 414 адміністративних протоколів та винесли домашнім кривдникам 63 тимчасові заборонні приписи. Станом на кінець серпня на профілактичному обліку в поліції перебуває 486 домашніх кривдників/ць. Також з початку року задокументовано 8 кримінальних правопорушень щодо домашнього насильства.

Поліцейські займаються не тільки реагуванням та притягненням правопорушників до відповідальності. Їхнє завдання також – професійна консультація постраждалих від домашнього насильства та профілактика з кривдником.

Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, стали його свідком чи помітили зміни в поведінці знайомої людини, то не залишайтесь осторонь – звертайтеся до поліції.

Також ви можете зателефонувати на безкоштовну національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335. За цими номерами ви можете дізнатись контакти найближчих організацій та установ, що можуть вам допомогти – центрів безоплатної правової допомоги, соціальних служб, служб у справах дітей, притулків для постраждалих від домашнього насильства, кризових центрів тощо.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: