Починаючи з 2022 року дороги в Україні ремонтуватимуть капітально

Дороги, Перспективи | 11:15, 23.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

З 2022 року Укравтодор повністю відмовиться від поточного середнього ремонту доріг, повідомляє пресслужба корпорації.
З наступного року набирає чинності ДСТУ 8747, який передбачає відмову від поточного середнього ремонту на користь капітального ремонту в усіх нових дорожніх проєктах. Таким чином, залишаться лише два види ремонтів: капремонт або поточний ремонт.
Об’єкти, на яких вже розпочаті роботи, завершуватимуть у рамках поточного середнього ремонту.
В Укравтодорі зауважують, що основна мережа доріг України побудована ще в радянські часи, у 1970-80 роках. Ці автошляхи не розраховані на сучасні транспортні навантаження, а мізерне фінансування й відсутність ремонту десятиліттями призвели до того, що більшість мережі є вкрай зношеною.
З 2008-го, коли змінилися будівельні норми, автодороги масово не ремонтували капітально, а натомість широко застосовували поточний середній ремонт. Якщо норматив капремонту вимагає обов’язкове укріплення основи дороги, то в разі поточного середнього це рішення залишається за замовником.
Навесні координатори CoST Ukraine обстежили відремонтовані дороги державного значення у низці областей. Вони виявили чимало пошкоджень на об’єктах, котрі не так давно були здані в експлуатацію: тріщини, колійність, перші вибоїни. Переважна більшість доріг, де виявлено дефекти, оновлювались за старими проєктами поточного середнього ремонту.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: