Платити чи не платити: Конотопський “Водоканал” роз’яснив чому потрібно погасити заборгованість

 Поділитися

Поділитися в

В середу, 06 квітня,  в своєму відеозверненні міський голова Конотопу Артем СЕМЕНІХІН повідомив про свою ініціативу звільнити користувачів комунальних послуг в Конотопі від обов’язку їх оплачувати у зв’язку з окупацією території ворожими військами, зокрема анонсував можливе “списання” нарахувань вартості спожитих послуг за березень 2022року по Водоканалу в тому числі.

Одразу ж після транслювання відео до Водоканалу почали надходити звернення від споживачів з питанням щодо подальшої оплати та деякі нарікання на те, що їм продовжують приносити квитанції за послуги за які вже не треба платити. Тож підприємство вирішило прокоментувати ситуацію.

“Безумовно ми підтримуємо ініціативу міського голови і дуже розраховуємо на те, що вона буде реалізована найближчим часом … За березень 2022року Водоканал реалізував своїх послуг для населення  на суму 4353,1тис. грн.  тобто практично чотири з половиною мільйонів гривень, якщо не будуть оплачуватись самими споживачами безпосередньо, мають бути відшкодовані з іншого джерела можливо з місцевого бюджету, до того ж в оперативно-короткі строки, інакше підприємство просто не зможе виконати свої зобов’язання перед своїми постачальниками”, – констатують на підприємстві.

Також у Водоканалі зазначають, що в березні підприємство понесло немалі витрати на виробництво, оскільки в умовах воєнного часу неконтрольовано здорожчали практично всі засоби, які використовуються, зокрема паливно-мастильні матеріали, запасні частини та комплектуючі, не говорячи вже про складнощі дістати будь-що необхідне.

“А от об’єм реалізації (тобто ту суму коштів, яку підприємство виставило своїм споживачам до оплати та розраховує отримати за свою роботу в березні) скоротився на півтора мільйони гривень (зменшення об’єму споживання) порівняно з минулими періодами, тобто стільки підприємство вже недоотримає при тих же витратах і перекривати цю недостачу доведеться за рахунок ще більш жорсткої економії, зокрема на заробітних платах працівників”, – інформують у  КП “ВУВКГ”

На підприємстві також зазначають, що на поточний місяць перспектива не є кращою, оскільки значна частина мешканців міста все ж таки виїхала, багато підприємств, установ, організацій призупинили свою роботу, працюють менше, деякі закрились взагалі, тобто собівартість послуг стає все дорожчою.

“З огляду на викладене вище, МИ ДУЖЕ ПРОСИМО СВОЇХ СПОЖИВАЧІВ ВСЕ Ж ТАКИ  ОПЛАЧУВАТИ ОТРИМАНІ ВІД ВОДОКАНАЛУ КВИТАНЦІЇ ВЧАСНО ТА ПІДТРИМУВАТИ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО”, – закликають на комунальному підприємстві.

Кошти сплачені конотопчанами після вирішення питання про звільнення споживачів від оплати залишатимуться на особовому рахунку абонентів КП ВУВКГ як переплата та підуть в оплату послуг, спожитих в наступних періодах.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: