Під час свого перебування на Конотопщині орки розтрощили елеватор

Війна | 13:00, 10.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Поламані двигуни, захаращене сміттям приміщення та покинуті тіла – таку картину лишили після себе російські військові на зерновому елеваторі, що у селі В’язове на Сумщині. Кореспонденти Суспільного відвідали підприємство та поспілкувалися із його працівниками.

Елеватор у селі В’язове працював більше пів року. Першу чергу елеваторного комплексу запустили наприкінці вересня 2021 року. Нині територія зерносховища розбита російськими військами.

З 25 лютого підприємство окуповували росіяни, розповідає працівник терміналу. Окрім купи сміття, залишили тіла своїх військовослужбовців. За словами чоловіка, трупи знайшли після відходу російської колони тиждень потому.

Говорити на камеру чоловік відмовився з особистих причин. Втім, показав намет, в якому жили російські солдати. Також додав: вони одразу почали трощити обладнання.

З двигунів та трансформаторів, що забезпечували рух зерна по елеватору, окупанти витягли деталі, дещо забрали з собою, мідний дріт – кинули.

“Познімали і обпалили ізоляцію, але не встигли забрати. Мідь… Не знаю чого. Тут немає ані моторедуктора, ані двигуна”, – розповідає головний інженер Євген Сайко.

Загальну суму збитків поки не рахували. Інженер каже, щоб відновити лише оцей двигун, потрібно близько 1,5 млн гривень.

Окрім техніки ззовні, розтрощили й приміщення адмінбудівлі. Працівниця підприємства Алла Цілик прийшла на робоче місце вперше з моменту його захоплення.

Лабораторія мала бути стерильною, вона відповідала європейським стандартам, розповіла вона.

Також росіяни маркерами обписали стіни. Поруч залишили пам’ятку – про “гідність”. Жінка говорить – залишили сліди не тільки по кабінетах. А й у її особистому щоденнику – цей зошит жінка залишила на робочому місці.

“26.02 Російські солдати, прочитали твій блокнот й раді за тебе”. Й чекають на мене в Росії, стверджують, що приїхали з добром”, – читає останній запис вона.

І додає, що їй соромно, що колись розмовляла російською мовою.

“Я її знаю досконало. Я володію нею краще, ніж ті варвари і фашисти, які зайшли сюди. Які лишили свої написи з граматичними помилками. Мені соромно, що в мене так. Я буду вчити свою дитину виключно українській мові”, – говорить пані Алла.

Коли розпочнеться відновлення підприємства – поки невідомо, каже жінка. Додає – після російської окупації на підприємстві неушкодженими лишились тільки квіти.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: