Першачки Конотопа отримали “Конотопську абетку” + ФОТО

Місто, Освіта | 11:04, 6.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Перші 800 примірників «Конотопської абетки» прибули до Конотопа третього вересня, проте розмови про це унікальне видання вже тиждень точаться в соцмережах та встигли викликати резонанс по всій Україні. Вперше про нашу абетку написало видання «Україна молода». Своєрідність книги полягає в тому, що всі слова в ній за алфавітом розкривають історію саме нашого, Конотопського краю. Того, де водяться зубри та їздять трамваї, де відбулася славетна Конотопська битва та багато інших речей, про які завжди цікаво знати допитливій малечі. І все це у дуже простій, доступній для дитячого сприйняття, віршованій формі. Про ідею створення дитячої книги, її авторів, а також про те, хто вже отримав абетку в подарунок, а кому її вручать у перші дні наступного тижня, читайте в матеріалі Конотоп.City.

Конотопська абетка

«Ти хто?» — «Я конотопець і пишаюся цим!»

Саме так має відповідати кожен, хто народився і виріс у нашому славетному козацькому краї, — переконаний меценат та ініціатор «Конотопської абетки» Євген Сур. Пан Євген переконаний, що національну гідність потрібно прищеплювати дітям змалечку. А закладати коріння цьому — з любові до рідного краю, із шани до власної історії, поваги до людей, які живуть поруч.

Євген Сур

«У конотопській абетці відображена наша історична пам’ять. Вона, як зоряний Чумацький Шлях, завжди вказуватиме тобі дорогу додому, до своїх витоків і допоможе пам’ять нашу зберегти» — звертається в передмові до маленького читача Євген Сур.

Презентація абетки у вузькому колі вже відбулася

Її провели четвертого вересня. Першими читачами абетки стали діти з родин загиблих у російсько-українській війні військовослужбовців. Молодь, яка не за чутками знає, що таке патріотизм, війна, нація, герої. Під час презентації діти разом із Євгеном Суром читали абетку, розглядали ілюстрації та слухали історію про те, хто працював над створенням видання.

Спочатку книги вручили дітям героїв, а потім подарують усім іншим першачка — такою є принципова позиція Євгена Сура, який приділяє максимум уваги саме патріотичному вихованню та вихованню поваги до подвигу та героїзму українських військових.

Презентацію на великий загал планують, але пізніше — орієнтовно на середину жовтня. У благодійному фонді «Світанок» кажуть, що робити це раніше немає сенсу. Адже для того, щоб зрозуміти, чи вдався проект, потрібно, щоб читачі вже були ознайомлені з книгою і мали можливість вести про неї діалог.

З наступного тижня книжечки почнуть роздавати першокласникам

«Конотопську абетку» не даруватимуть школам. Її вручать особисто кожній дитині, яка навчається в першому класі на території Конотопської ОТГ. Ініціатори видання прагнуть, щоб перша книжка школяра залишалася з дитиною назавжди, стала для неї своєрідним оберегом.

Наразі вже замовлений тираж у кількості 3 000 екземплярів. Члени благодійного фонду «Світанок» впевнені, що цього вистачить для першачків 2021- 2023 навчальних років.

Автори книги та час, що пішов на її створення

Робота над дитячою книгою тривала майже рік. Ідею зі створення «Конотопської абетки» свого часу висунули місцеві освітяни. А сформували її в ході дискусій та сумнівів, та втілили в життя члени благодійної організації «Світанок», засновником якої є Євген Сур.

Євген Сур розповідає про абетку

Після затвердження ідеї взялися складати перелік слів, які мали бути заримовані в абетці. Більшість із них повинна була асоціаціюватися з Конотопщиною.

Наприклад, на літеру «з» спочатку хотіли взяти слово залізниця, але в ході дискусії прийшли до висновку, що в нашій місцевості водяться зубри, які теж на букву «з» і які будуть ще більш цікавим словом для абетки. На «Г» хотіли заримувати слово ганок, але Євген Сур запропонував греблю, бо це слово більше асоціюється з нашим містом.

До абетки включили навіть слово йолоп — кажуть, перш за все, для того, щоб витіснити з мови дітей слово лох, яке зараз є часто вживаним.

З початком 2021 року над створенням книги почали займатися автори. Ілюстрації до абетки створив відомий плакатист України Нікіта Тітов. Аби він пройнявся історією Конотопа, художнику скидали короткі фільми про місто, багато розповідали в особистих розмовах.

Євген Сур розповідає про абетку

За віршування для «Конотопської абетки» взялася дитяча поетеса Людмила Горова. Вона — дружина нашого славетного земляка, журналіста та письменника Руслана Горового. Саме він надихав її на неймовірно вдалі поетичні рядки про Конотоп, згадуючи та розповідаючи про своє дитинство та давню, оповиту легендами,історію.

«Я щиро радію, що ви народилися в Незалежній Україні, — сказав у своєму відеозверненні до дітей Руслан Горовий. І тому достойні «Конотопської абетки». Сподіваюсь, що вона допоможе вам більше зрозуміти свій рідний край. Бо Конотопщина прекрасна — це земля легенд».

«Конотопська абетка» розрахована на першокласників, які повинні легко, без пафосних незрозумілих слів вивчати історію свого краю.

Джерело: https: konotop.city

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: