ОСЦПВ можна оформити за 5 хвилин онлайн: як це зробити

Суспільство | 15:30, 23.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Відповідно до українського законодавства страховка ОСЦПВ є обов’язковою для кожного, хто виїжджає на дороги країни. Вона захищає громадянську відповідальність автовласника: якщо людина стане винуватцем ДТП, компенсацію постраждалим виплачуватиме страхова компанія. А от якщо такого поліса немає на руках, відшкодовувати завдані збитки всім, хто постраждав з її вини, доведеться самому. А це можуть бути дуже великі суми. Щоб не потрапити в таку ситуацію, потрібно завчасно придбати страховий поліс ОСЦПВ або вчасно продовжити його термін дії.

Можливі варіанти придбання страховки

Способів придбання автоцивілки два. Перший, традиційний, полягає у відвідуванні офісу страхової компанії та оформленні договору безпосередньо на місці. Якщо є на це час, то чому б і ні? До того ж великі страховики (наприклад, СК «УНІКА») мають велику кількість офісів по всій країні. Але частіше виявляється так, що часу на їхнє відвідування практично немає, і тоді на допомогу приходить другий спосіб – покупка полісу онлайн. Оформлення електронної страховки ОСЦПВ в даній страховій компанії – це гранично просто і надійно. На всю процедуру доведеться витратити 5–7 хвилин, і документ буде надіслано на електронну пошту.

Що таке е-поліс?

По суті, це звичайна автоцивілка, тільки оформлена не на бланку, а в електронному вигляді. Вона має таку саму юридичну силу, що й паперовий варіант, але користуватися таким документом набагато зручніше. Його можна зберігати на будь-якому доступному гаджеті, він не порветься, не зіпсується від недбалого ставлення. За необхідності (наприклад, при поїздці до регіону з поганим інтернетом) його можна надрукувати. Щодо перевірок співробітниками поліції, то достатньо продемонструвати страховку на екрані свого смартфона. Патрульні можуть легко перевірити справжність на базі Моторного (транспортного) страхового бюро України, використовуючи унікальний номер, який надається кожному полісу.

Як придбати страховку ОСЦПВ за 5 хвилин

Для цього потрібно відвідати сайт обраного страховика (наприклад, «УНІКА») та на спеціальній вкладці внести дані про власника та його автомобіль. Відразу ж на екрані буде видно вартість поліса. Майбутній клієнт страхової компанії може вибрати додаткові програми (наприклад, розширене страхування). Після надсилання запиту на оформлення та оплати документ прийде на email. Водночас інформація про купівлю поліса буде відправлена до бази МТСБУ, де можна переконатися в тому, що договір набув чинності.

Розмір компенсації зі страхування ОСЦПВ

Наразі в Україні діють такі розміри компенсацій:

  • при завданні шкоди життю та здоров’ю – 320 тис. грн;
  • на відшкодування матеріальних збитків – 160 тис. грн.

Це максимальна сума. Слід врахувати, що при остаточному розрахунку виплат може виявитися так, що їх не вистачить на компенсацію потерпілим, тоді винуватцю доведеться доплачувати суму зі своєї кишені. Щоб уникнути подібного випадку, можна придбати додаткову страховку, що дозволяє збільшити розмір виплати ще до 1 млн грн за майном і життям, здоров’ям постраждалих.

Правильний вибір страхової компанії — запорука успіху

Якщо поліс буде придбаний у компанії-одноднівці, то велика ймовірність того, що у разі настання страхового випадку можуть виникнути проблеми з виплатою компенсацій. Щоб уникнути таких складнощів, потрібно купувати ОСЦПВ лише у таких надійних організаціях, як «УНІКА». Вже понад 27 років ця компанія працює на ринку України, наразі досягла відмінних результатів: вона була визнана найкращою страховою Україною в рейтингу «Топ-100. Рейтинги найбільших».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: