Жителям Конотопщини про порядок голосування на виборах 25 жовтня 2020 року

 Поділитися

Поділитися в

У липні 2020 року за новим Адміністративно-територіальним устроєм України утворено Конотопський район Сумської області та об’єднані Дубов’язівську селищну, Бочеківську і Попівську сільські територіальні громади

У зв’язку з утворенням цих нових адміністративно-територіальних одиниць 25 жовтня 2020 року будуть проведені перші вибори депутатів Конотопської районної ради, Дубов’язівської селищної ради, Попівської і Бочечківської сільських рад та Дубов’язівського селищного голови, Попівського і Бочечківського сільських голів.

Як роз’яснює начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Микола НИЧВИДЮК, голосування буде проводитись 25 жовтня 2020 року з 8 до 20 години без перерви. Організація проведення голосування та підтримання належного порядку у приміщенні для голосування, забезпечення таємності волевиявлення виборців під час голосування покладаються на дільничну виборчу комісію.

Виборець може перебувати у приміщенні для голосування протягом часу, необхідного для голосування. Виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Виборець не має права передавати свій виборчий бюлетень іншим особам. Забороняється: – отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім уповноваженого члена виборчої комісії, який видає бюлетені); заохочення або змушування шляхом підкупу, погроз або іншим способом виборців до передачі бюлетеня іншим особам.

Під час голосування кожен виборець має отримати по 4 бюлетеня: – блакитного кольору – з виборів депутатів Сумської обласної ради;  світло зеленого кольору – з виборів депутатів Конотопської районної ради, кремового кольору – з виборів депутатів Дубов’язівської селищної, Бочечківської і Попівської сільських рад (в залежності від того в якій об’єднаної територіальні громаді відбуваються вибори); світло-рожевого – з виборів Дубов’язівського селищного, Бочечківського та Попівського сільського голови (в залежності від того в якій об’єднаної територіальні громаді відбуваються вибори).

У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку “плюс” (“+”) або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті проти прізвища кандидата у депутати за якого він голосує або у квадраті проти прізвища кандидата на посаду селищного, сільського голови за якого він голосує.

Особливістю на цих виборах буде заповнення бюлетеня по виборах депутатів місцевих рад з кількістю виборці більше 10 тисяч. Потрібно буде проставити позначку напроти місцевої організації партії та другу позначку з цифрою за конкретного кандидата із списку місцевої організації партії.

Якщо виборець у квадраті із нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати зробив позначку не по трафарету, але із якої можливо встановити дійсне волевиявлення виборця, вважається, що виборець підтримує кандидата номер якого зазначено.  Якщо запис (позначку) у квадраті із нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати, якого підтримує виборець, зроблено в графі партії, яку виборець не підтримав, вважається, що такий виборець підтримує весь регіональний список кандидатів у депутати від організації партії без надання підтримки окремому кандидату.

Виборець може голосувати лише за одну організацію партії, одного кандидата в депутати, одного кандидата на посаду сільського, селищного голови.

Виборець особисто опускає заповнені виборчі бюлетені до виборчої скриньки. Виборець, який через порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не може самостійно опустити виборчий бюлетень до виборчої скриньки, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити зробити це у своїй присутності іншому виборцю, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

У разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень для голосування. Член виборчої комісії видає виборцю інший виборчий бюлетень лише в обмін на неправильно заповнений виборчий бюлетень.

Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця. Такі виборці особисто в режимі таємного голосування заповнюють виборчі бюлетені користуючись, за потреби, інформаційними буклетами та інформаційними плакатами організацій партій – суб’єктів виборчого процесу з виборів депутатів обласної, районної, а також сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), та опускає виборчі бюлетені до переносної виборчої скриньки. Член сім’ї виборця або особа, яка здійснює за ним догляд, має право бути присутнім під час голосування виборця, допомогти йому заповнити виборчий бюлетень та вкинути його у виборчу скриньку, якщо виборець внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не може самостійно виконати ці дії.

Виборець чи члени його сім’ї не можуть відмовити у присутності під час проведення голосування членів комісії, які проводять голосування, а також кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, довірених осіб кандидатів, уповноважених осіб організацій партій, офіційних спостерігачів, які мають право бути присутніми під час проведення голосування. У разі відмови допустити зазначених осіб у приміщення, де перебуває виборець, йому відмовляється у проведенні голосування за місцем його перебування.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: