Жителі Конотопа зможуть змінити місце голосування лише до 10 вересня

Вибори, Суспільство | 13:26, 7.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

На місцевих виборах в Україні, що відбудуться 25 жовтня цього року, вперше дозволено голосувати там, де людина фактично проживає, а не лише там, де вона зареєстрована. Але варто поквапитися, адже до 10 вересня залишилося менше тижня, щоб змінити виборчу адресу

Змінити місце голосування за фактичною адресою проживання можна он-лайн – на сайті Державного реєстру виборців або особисто завітати із заявою та паспортом до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців.

Якщо у вас є електронний цифровий підпис, ви можете зробити це он-лайн. Необхідно зайти на сайт ЦВК, на вкладку Державного реєстру виборців і там є покрокова інструкція зміни виборчої адреси. Треба буде написати заяву та вказати відповідну адресу голосування. Вся процедура займе у вас не більш ніж 5 хвилин. Нова адреса закріпиться за вами і вже на наступних виборах цю процедуру не треба буде проходити повторно.

Виборча адреса залишиться незмінною, допоки ви не напишете ще одну заяву, а зробити це можна буде не раніше ніж за рік.

А щоб запобігти зловживанням, ЦВК звернулась до Національної поліції України з метою забезпечення перевірок фактичного місця проживання осіб, що подали заяви. Відповідно, притягувати до відповідальності будуть тих осіб, які подавали недостовірну інформацію.

Виборчий кодекс дозволив брати участь у виборах також людям, які не мають місця реєстрації. В Україні таких більше мільйона. Вони можуть обрати виборчу адресу в тій громаді, де вони проживають.

Якщо у вас немає можливості змінити виборчу адресу по Інтернету, потрібно звернутись до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання. З документів – пред’явити паспорт. Якщо немає паспорта (у разі недавнього набуття громадянства України), подати тимчасове посвідчення громадянина України.

Довідково. Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Виборчий кодекс закріпив можливість «прив’язати» виборчу адресу виборця не лише до місця зареєстрованого проживання, а й до фактичного місця проживання. У Державному реєстрі виборців ця адреса дійсна поки відділ ведення Державного реєстру виборців не отримає інформацію, що ви переїхали або придбали інше власне житло.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: