За фактом перешкоджання трамвайному руху в Конотопі відкриті кримінальні провадження

 Поділитися

Поділитися в

Розслідуванням справ стосовно зупинки електротранспорту в Конотопі займаються поліція та прокуратура. Відповідні звернення до правоохоронних органів подали самі працівники трамвайного управління.

Як повідомляє місцева газета “Перекресток”, більшість із них, а також переважна частина депутатського корпусу впевнені, що ситуація, яка склалася з невиходом електротранспорту на колії, ніщо інше, як цілеспрямована акція по знищенню конотопського трамваю з боку місцевої влади, і, зокрема, міського голови.

Ще взимку на територію КТУ приїздили невідомі столичні підприємці, мета яких – завести в місто свої маршрутки, а для цього їм потрібна територія для розміщення автопарку. Надто підходящим у цьому плані виявився парк трамвайного депо…

Семеніхін спеціально дестабілізував роботу КТУ

Попри виділені 6 червня місцевими депутатами 10 мільйонів гривень для трамвайного управління, гроші на рахунки підприємства досі не надійшли.

Бо для цього потрібен підпис міського голови під рішенням сесії, якого він ставити не хоче. Адже спокійне життя в Конотопі та мирна праця на його благо мера не влаштовує.

Йому потрібні скандали, інтриги та ворожнеча між містянами. І це при тому, що завдання чиновника його рівня – консолідувати зусилля всіх гілок міської влади та керівників підприємств заради розвитку та процвітання міста.

Міський голова вимагає від депутатів прийняти бюджет – і тоді, за його словами, усе стане на свої місця. Але для того, щоб це зробити, депутати мають почути від очільника міста звіт про витрачені кошти бюджету минулого року і п’ять місяців теперішнього.

Робити цього Семеніхін не хоче, бо це, швидше за все, «засвітить» усі його незаконні оборудки та розтрату великих сум бюджетних коштів. Тому він і зриває сесії, не даючи депутатам не лише голосувати, а навіть висловлювати публічно свою думку.

Більше того, попри гучні заклики голосувати за бюджет, його проекту міський голова жодного разу на сесію так і не підготував. А до старого, який був підготовлений ще в грудні 2017-го, видатки на утримання трамвайного управління взагалі не були включені.

Тож чи можна, з огляду на це, говорити про те, що Семеніхін вболіває за долю КТУ?

Розбиратися у заплутаній конотопській історії приїздили представники обласної влади

У понеділок у “Конотопському трамвайному управлінні” відбулись чергові збори робочого колективу за участі заступника голови сумської ОДА Івана Боршоша, очільниці Сумської обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової та голови служби посередництва і примирення у Сумській області Олександра Пирогова.

Зустрілися вони і з головами депутатських фракцій та міським головою. У ході перемовин сторони ніби-то дійшли згоди щодо налагодження ситуації з трамваєм.

Зокрема, міський голова пообіцяв, що надасть депутатам усі необхідні документи для прийняття бюджету, а саме: тимчасовий розпис на ІІ квартал 2018 року, фінансовий звіт за 5 місяців цього року та потреби розпорядників коштів по захищеним статтям.

Але щойно обласне керівництво покинуло територію нашого міста, як свої обіцянки Семеніхін «забув» і жодного документу депутатському корпусу досі не надав.

А в цей час у трамвайному управлінні…

Наразі підприємство переведене в режим простою. Відповідний наказ підписав нинішній очільник КТУ Григорій Коновал.

Основна причина – аварійний стан вагонів, технічний стан яких, за його словами, через нестачу коштів не перевірявся уже півроку. Запитання лише одне: як тоді Григорій Коновал, який до призначення на керівну посаду працював на підприємстві відповідальним за техніку безпеки, до цього давав дозвіл на вихід вагонів на лінії? Незаконно?

І на яких підставах він сам, без висновку технічної інспекції Укрелектротранспорту – єдиної в Україні служби, яка проводить раз на рік техогляд трамваїв і видає дозвіл на експлуатацію, резюмував, що стан трамвайного депо – аварійний?

За словами голови профкому Наталії Кузько, кожен ранок на підприємстві починається із залякувань та тиску на працівників з боку т.в.о. директора КТУ Григорія Коновала. Саме він намагається змусити головного інженера, начальника служби, голову профспілки написати заяву на звільнення – це ті люди, які борються за відновлення роботи трамваю.

Йому вже вдалося звільнити юриста підприємства в той час, як той перебував на лікарняному. І тепер уже колишній співробітник бореться за своє поновлення на посаді через суд.

Самі трамвайники щодня приходять на роботу і готові хоч зараз вивести вагони на лінії та перевозити конотопських пасажирів. Заважає лише одне – щоранку виїзд із комунального підприємства блокують міський голова та новопризначений директор.

Кредиторська заборгованість у Конотопському трамвайному управлінні розколола колектив на тих, хто став на шлях вирішення питання шляхом страйку, і тих, хто прагне розв’язати гордіїв вузол законним цивілізованим шляхом. І хоч останніх набагато більше, гору поки що беруть ті, які, підбадьорені міським головою, таки зупинили рух трамваїв у місті і призвели до транспортного колапсу.

Висновок

До приходу Семеніхіна підприємство працювало стабільно і навіть мало прибуток. У 2015 році його загальний дохід склав 11,5 млн грн. З них лише близько 2,6 млн.грн. у вигляді фінансової допомоги дала міська влада! А вже у 2017 році КТУ заробило менше 2 млн грн. Натомість з бюджету було профінансоване майже на 20 млн грн!
Навести лад у трамвайному управлінні за останні два роки не вдалося жодному новопризначеному директору, бо вони, за вказівкою Семеніхіна, змінювалися вже чотири рази.

P.S. 25 червня найсміливіші активісти трамвайного управління таки прорвали облогу і випустили два трамвайні вагони на лінії. В районі Колієпроводу дорогу їм перекрив нинішній директор Григорій Коновал. Але працівники разом з небайдужими мешканцями міста та активістами прибрали його з дороги і продовжили свій шлях. Перестуку трамвайних коліс неабияк зраділи містяни. Вони згуртувалися і відстоюють відновлення роботи КТУ, а також негайну зміну керівника підприємства. Зокрема попереджають, що в разі, якщо влада й надалі блокуватиме рух трамваїв, вони ініціюватимуть акцію по зняттю міського голови з займаної посади.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: