З 21 ЧЕРВНЯ 2018 РОКУ ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ ПОСТАЧАННЯ СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ КОНОТОПСЬКОГО РАЙОНУ

Суспільство | 14:30, 9.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Ситуацію із забезпеченням сільських жителів скрапленим газом роз’яснила начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Людмила Зерниченко.

Як зауважила посадовець, через несвоєчасне проведення спеціалізованого аукціону з продажу скрапленого газу для потреб населення, ТОВ «Харківрегіонгаз» з 1 травня 2018 року призупинило забезпечення населення скрапленим газом в балонах для приготування їжі. Постачання скрапленого газу для мешканців Конотопського району відновлюється з 21 червня 2018 року.

Станом на 1 січня 2018 року у Конотопському районі налічується 3872 зареєстрованих абонентів. Протягом 2017 року відповідно до поданих заявок  було реалізовано вищезазначеним абонентам  5740 балонів скрапленого газу.

Реалізацією скрапленого газу в балонах по Конотопському району займається Конотопська дільниця скрапленого газу ТОВ «Харківрегіонгаз». Для заявок на постачання скрапленого газу потрібно звертатися за тел.: (067) 6939475.

Фахівцями ТОВ «Харківрегіонгаз» здійснюється наповнення, опосвідчення, доставка та підключення балонів зі скрапленим газом зареєстрованим абонентам. Опосвідчення балонів скрапленого газу проводиться раз у два роки та коштує 57,00 грн  з урахуванням ПДВ. Оформлення абонентської книжки коштує 176,00 грн. та відповідно переоформлення 96,00 грн.

Для довідки, з 1 листопада 2012 року реалізацію скрапленого газу для потреб населення Сумської області здійснює Сумське управління ТОВ «Харківрегіонгаз» на підставі договору доручення від ПАТ «Сумигаз» № 1261 від 29.09.2012 року.

ТОВ «Харківрегіонгаз» є спеціалізованим підприємством, яке здійснює реалізацію скрапленого для потреб населення та має всю необхідну технологічну базу для наповнення та обслуговування побутових балонів скрапленого газу. Ціна на скраплений газ в балонах, ємністю 50 л (21 кг), для потреб населення (абонентів) з урахуванням вартості доставки балонів до споживача становить 340,00 грн з урахуванням ПДВ.

Для забезпечення безпечної експлуатації газового балона потрібно заправляти балони лише  на спеціалізованих підприємствах. Заправляння балонів на приватних автомобільних газових заправках, не обладнаних спеціальними балонними пунктами,  категорично заборонено (Постанова КМУ № 1790 від 20 листопада 2003 року) .

По-перше, балони при такій заправці, як правило, не перевіряються на витік газу, а заправники не звертають уваги на термін опосвідчення балона. Усе це робить їх експлуатацію небезпечною.

По – друге, автомобільна заправна колонка не дозволяє заправити побутовий балон як слід: відповідно до правил, об’єм рідкого пропан-бутана в балоні не повинен перевищувати 85%. Якщо цим правилом нехтувати і заповнити балон на 100% та при його нагрівання (наприклад на сонці) зрідженому газу нікуди буде розширюватися і балон може вибухнути.

Автомобільні газові балони для запобігання переливанню, оснащені спеціальним від сікачем, що дозволяє вчасно зупинити процес заправки, побутові ж балони слід заповнювати тільки на вагах.

Фахівці закликають жителів району бути розсудливими, адже ризик не вартий того, щоб людське життя опинилось під загрозою.        

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: