Юні дослідики Конотопа написали книгу про загиблих в зоні АТО земляків + ВІДЕО

 Поділитися

Поділитися в

Збирали матеріал для видання «Конотопська небесна чота» старшокласники разом із науковцями місцевого краєзнавчого музею та Національного музею Революції Гідності.

Ігор Лисий – професійний журналіст, викладає історію у селі Салтикове, що під Конотопом і веде гурток «Юних журналістів-краєзнавців». Він є куратором проєкту. Розповів, що з деякими героями книги був знайомий особисто.

Про різних людей написана різна кількість матеріалу. Ми, коли починали роботу, задум була таким, що люди різні за віком, за фахом, дехто пішов добровольцем, декого мобілізували, дехто геройські загинув у бою, дехто поза бойових умов пішов із життя. Як робити. Вирішили, взагалі, не акцентувати на цьому увагу, а показати просто живих людей, живих українців, які у важку для країни хвилину взяли до рук зброю і не повернулися додому. Дуже болючий факт – дуже мало людей пішло з життя в бойових умовах. Дуже багато втрат у нас небойових. З різних причин, але – оце гірчить найбільше – написали про 16, реально загинули – четверо чи п’ятеро, – говорить керівник гуртку «Юні журналісти-краєзнавці» Ігор Лисий.

На створення книги надихнула робота сумських журналістів, які видали серію збірок про загиблих на сході воїнів під назвою «Героям Слава. Книга пам’яті героїв АТО». Катерина Попок – одна з авторок видання, нині навчається у Сумському вищому училищі мистецтв і культури на скрипальку. Збирала матеріали про загиблих Михайла Козлова, Валентина Нечвидюка та Миколу Брисюка.

Ми заздалегідь підготували питання, дуже обережно, щоб не зашкодити. Записували на диктофон, а потім усе прослуховували і писали. Я рада, що книга вийшла, що хтось її прочитає, дізнається про героїв Конотопа та району. Треба, щоб люди знали, що є такі герої, які захищають Україну, – говорить співавторка книги Катерина Попок.

Друкували книгу за грантові державні гроші – 14 тис. Їх у грудні 2018 року виграли за підсумками конкурсу проєктів. Працювали над проєктом понад рік. Книга вийде накладом 241 примірник. Її презентація відбудеться 31 січня у конотопському кінотеатрі “Мир”.

Джерело: suspilne.media

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: