Які саме медичні послуги отримуватимуть мешканці Конотопщини за програмою медичних гарантій

 Поділитися

Поділитися в

Саме це питання стало ключовим під час наради очільників Конотопського району з керівництвом закладів первинної (КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Конотопської районної ради) та вторинної (КНП Конотопської міської ради «Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка М.Давидова») медичної допомоги.

Про перебіг наради повідомляють на сайті Конотопської РДА.

Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року. Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» тепер переходить ще й на лікарні. Національна служба здоров’я України (далі – НСЗУ) буде закуповувати медичні послуги у медичних закладів усіх рівнів надання медичної допомоги, а оплачувати їх за договором.

Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами (лікарнями) умов (вимог) надання послуг та специфікацій на конкретні послуги/групи послуг. Вимоги до надання послуг згруповані в пакети медичних послуг. Серед основних вимог – наявність необхідного обладнання та відповідність медичних працівників єдиним кваліфікаційним вимогам.

Голова райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО та голова районної ради Анатолій БОЯРЧУК обговорили з присутніми взаємодію первинної та вторинної медичної ланки, механізм розрахунків за лікування хворих між НСЗУ та Комунальним некомерційним підприємством Конотопської міської ради «Конотопська центральна районна лікарня ім. академіка М.Давидова». Основну увагу керівництво району зосередило на проблемних ситуаціях, що можуть виникнути у роботі лікарні, адже необхідно завчасно скоординувати та прогнозувати дії районної влади, щоб сільські жителі могли отримувати належну медичну допомогу в умовах реформування закладу.

Присутні на нараді проаналізували потенційну та перспективну кількість пакетів медичних послуг, яку зможуть надавати в центральній районній лікарні, та наскільки вони відповідають специфікації та умовам закупівлі НСЗУ.

Що потрібно зробити районній та міській владі, щоб цих пакетів медичних послуг в Конотопський ЦРЛ було більше, а жителі Конотопщини мали змогу отримувати необхідну медичну допомогу на місці, а не їхали в інше місто? – саме це питання найбільше цікавило очільників Конотопського району..

На сьогодні залишаються проблемними аспектами доукомплектування лікарні необхідним обладнанням та кадрове забезпечення(відповідність лікарів єдиним кваліфікаційним вимогам). Саме з такою ситуацією зіткнулися більшість закладів спеціалізованої допомоги по всій Україні, – зазначив головний лікар Конотопської ЦРЛ Василь ЗГОННИК.

Микола ГОРБЕНКО та Анатолій БОЯРЧУК відзначили, що районна влада постійно відгукується на всі пропозиції від керівництва ЦРЛ щодо потреби у закупівлі медичного обладнання та наданні іншої допомоги медичному закладу. Так, за останні 3 роки з районного бюджету було виділено більше 4,5 млн. грн. Така співпраця буде залишатись і надалі. Тому, і первинна медична ланка, і район і місто повинні спільно підтримувати медичну галузь, щоб заклад “Конотопська ЦРЛ ім.ак.Михайла Давидова” був конкурентоспроможним.

Зберегти лікарню, робочі місця, покращити матеріально-технічну базу, і саме головне – поліпшити якість надання медичної допомоги населенню, в цьому полягають головні завдання районної і міської влади, тому прийнято рішення про проведення спільної наради для вирішення нагальних питань функціонування “Конотопська ЦРЛ ім.ак. Михайла Давидова”.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: