Як виглядає оновлена 200-гривнева купюра

Суспільство | 12:39, 25.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

З 25 лютого НБУ вводить в обіг оновлену банкноту номіналом у 200 гривень.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила прес-служба НБУ.

Банкнота номіналом 200 грн, введення в обіг 25 лютого 2020 року, – йдеться в повідомленні.

Як відзначають в НБУ, банкноти зразка 2007 і 2019 роки будуть перебувати в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 200-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові.

Новими банкнотами Нацбанк буде заміщати зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року.

По дизайну нова 200-гривнева банкнота подібна новим сучасним банкнотам номіналом 20, 100, 500 і 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережені основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовій стороні розміщений портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі в’їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщений в центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Колірна гамма та ж.

Также відзначається, що Національний банк прагне підвищувати надійність українських банкнот. Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім виключити спроби шахраїв підробити банкноти. Система захисту банкнот має високий рівень і співвідноситься з рівнями систем захисту провідних валют світу. При цьому, кількість вилучених підробок національної валюти стабільно низька. Наприклад, в 2018 році з обігу вилучено тільки трохи більше 800 штук фальшивих банкнот номіналом 200 гривень.

Захист нової банкноти 200 гривень в порівнянні з банкнотою зразка 2007 року вдосконалена.

Зокрема банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її сучасний елемент захисту – оптично змінний елемент SPARK, який повинен поступово змінювати колір.

Ще один інноваційний елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти і тризуба – малого державного герба України. Якщо міняти кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Також покращена рельєфність елементів друку, в тому числі елемента для людей з вадами зору. Змінено і вдосконалені ультрафіолетова і інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Також в НБУ додали, що го станом на 01.10.2019 кількість банкнот номіналом 200 гривень в обігу становить 632 500 000 штук (близько 22,5% від загальної кількості банкнот в готівковому обігу).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: