Власників корів на Конотопщині закликають об’єднуватися у кооперативи

Суспільство | 20:00, 26.02.2017
 Поділитися

Поділитися в

Представники районної влади та заготівельники молока сіли за стіл переговорів. Шукати компроміси сторони змушені через так звані молочні бунти, які на минулому тижні прокотилися Сумщиною. Проти несправедливих цін на молочну сировину виступили і три села у Конотопському районі, які кілька днів блокували трасу Ромни-Конотоп.

Аби знизити градус конфлікту і уникнути подальших силових акцій з боку селян, була проведена нарада за участі закупівельних організацій та підприємств Конотопського, Буринського, Кролевецького, Роменського районів, а також керівництвом РДА, голів сільських рад, представників Держпродспоживслужби та відділу АПР райдержадміністрації.

Щоб координувати реалізацію молока та цін на нього в селах Конотопського району, головам сільських рад зокрема запропонували ініціювати створення на закріплених територіях громадських об’єднань (спілок) громадян-власників корів.

Зазначимо, що на території області наразі функціонує 15 таких сільськогосподарських спілок. У департаменті агропромислового розвитку Сумської ОДА зазначають, що ця ініціатива добре себе зарекомендувала на практиці.  Зокрема учасники таких  об’єднань спільно домовляються про ціну молока з переробниками, закуповують устаткування і покращують продуктивність своїх корів через різні послуги і програми, які здійснює кооператив.

Взаємовідносини селян і закупівельників молока у Конотопській РДА пообіцяли тримати на контролі і щомісяця влаштовувати тристоронні зустрічі, щоб мати об’єктивні дані ситуації на ринку молока і оперативно вирішувати конфліктні питання.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: