ВИЇЗД З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН: ПРО ЩО НЕ СЛІД ЗАБУВАТИ КОНОТОПЦЯМ

Суспільство | 09:13, 18.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Фахівці юстиції Сумщини в рамках правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», розпочатої в межах загальнонаціонального проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», спільно з представниками Зарічного районного суду, прикордонної служби та служби у справах дітей інформували громадян щодо основних правил виїзду з неповнолітньою дитиною за кордон.

Так, під час зустрічі присутнім представником юстиції Сумщини Мариною Рудь було наголошено на основних аспектам правил виїзду за кордон дітей до 16 років. Спікер зазначила, що згода одного із батьків на тимчасове вивезення дитини за межі країни не потрібна при наявності наступних документів:

 • довідки про народження дитини, виданої органом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
  • рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України без згоди та супроводу другого з батьків;
  • судового рішення про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду про визнання батька безвісно відсутнім;
  • судового рішення про позбавлення батьківських прав;
  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування, у якому зазначено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною на строк до одного місяця під час ;
  • довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів понад 4 місяці, видана державним або приватним виконавцем.

Станом на червень 2019 року державними виконавцями Сумщини видано стягувачам понад 150 довідок про наявність заборгованості зі сплати аліментів. До речі, довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом 1 місяця з дня її видачі, – зазначила Марина Рудь.

Крім цього, на даний час законом врегульовано питання щодо виїзду за кордон з батьком, який проживає окремо від дитини та своєчасно сплачує аліменти, на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

Для цього потрібно:
1) Написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.
2) Якщо згоду не надано протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.
3) На кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: