Викладач ЗОШ №13 подала до суду на конотопчанку, яка звинуватила її в сепаратизмі

Суспільство | 14:01, 9.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

27 листопада у групі  “Типовий мер Конотопа” у Фейсбуці з’явилася інформація про те, що в місцевій ЗОШ №13 процвітає сепаратизм. Звинувачення в бік однієї з викладачок школи розмістила Татьяна Бреская.

Мы ушли с 13 школы. Нас почти принудительно заставляли учить русский язык. Книги просто недопустимы, их нужно сжечь, на первых страницах пишут про великих новороссов. Почему никто это не контролирует? И всем этим парадом правит Пиличева А.Ф. она организатор школы. Сепаратизм в этой школе просто процветает. Вынести это было сложно”.

За перевірку даного факту взявся міський голова, давши доручення проаналізувати ситуацію та зробити висновки начальнику відділу освіти. Про те, чим закінчилася і чи закінчилася взагалі дана перевірка, поки що невідомо. Натомість викладачка та заступник з виховної роботи ЗОШ №13 Олександра Пілічева звернулася до суду з позовом проти Тетяни Бреської “Про захист честі та гідності та стягнення моральної шкоди”. Текст позовної заяви додається.

Позовна заява

6 грудня 2016 року на сторінці «Типового мера Конотопа» у Facebook з’явилася заява Бреської Т.М., яка має характер наклепу і плюндрує мою честь та гідність, а саме: «Мы ушли с 13 школы. Нас почти принудительно заставляли учить русский язык. Книги просто недопустимы, их нужно сжечь, на первых страницах пишут про великих новороссов. Почему никто это не контролирует? И всем этим парадом правит Пиличева А.Ф. она организатор школы. Сепаратизм в этой школе просто процветает. Вынести это было сложно.»
Оскільки я, Пілічева О.Ф., є викладачем російської мови в ЗОШ № 13, то звісно така інформація з урахуванням політичної ситуації в країні є не тільки образливою, а ще зможе спровокувати неправові дії з боку неурівноважених осіб. Тому я змушена звернутися до суду з даним позовом:
1. Я ніколи не примушувала дітей вивчати російську мову
2. Заява відповідачки про необхідність спалити підручники з російської мови свідчить про її некомпетентність
3. Я не керую ніяким «парадом» у школі, оскільки всі питання навчання дітей вирішуються виключно Програмою Міністерства освіти і науки України та їх рекомендаціями (Нова програма 12-річної школи. 5-12 класи. Російська мова. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. Затверджено Міністерством освіти і науки України)
4. Я народилася в м. Конотоп, це моя Батьківщина, тому не можу бути сепаратисткою і ніякого розповсюдження сепаратизму у школі нема
5. Працюю в освіті 38 років, маю вищу кваліфікаційну категорію та багато урядових нагород за добросовісну працю
Бреська Тетяна Миколаївна навчалася в нашій школі, коли питання сепаратизму взагалі не піднімалося. Щодо її дитини, яка не побажала вивчати російську мову, то вона самостійно мала можливість вибрати навчання в будь-якому класі будь-якої школи.
Враховуючи те, що вона закликає по суті своєю заявою до національної ворожнечі (до речі пише російською мовою), то я вважаю, що це ображає мене як людину й професіонала, тому що ніхто не має права примушувати мене мислити інакше, оскільки ми живемо у невеликому місті, то розповсюдження такої інформації через Інтернет є небезпечним явищем, тому що її читає кожен другий мешканець міста.
Мені телефонували люди і розповідали про цей наклеп. У даній ситуації постраждала моя честь, гідність та ділова репутація. Я фактично перенесла моральний стрес, тому ставлю питання про те, щоб відповідачка спростувала вказану інформацію на сторінках у Facebook та вибачилася переді мною. Я оцінюю завдану моральну шкоду в 10 тисяч гривень, у випадку, коли відповідачка не спростує недостовірну інформацію.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 269, 271, 273, 277 ЦК України, прошу суд ухвалити рішення, яким зобов’язати Бреську Т.М. спростувати недостовірну інформацію, викладену на сторінці у Facebook, відносно мне як людини, яка керує «парадом» сепаратизму в школі № 13 і вибачитися переді мною на сторінці в Facebook й у присутності педагогічного колективу школи та стягнути з неї за нанесення моральної шкоди 10 тисяч гривень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: