Вибір електропостачальника: поради, що допоможуть уникнути неприємностей

Споживач | 16:52, 3.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Раніше всі категорії споживачів розраховувалися за електроенергію централізовано з місцевими обленерго. Тепер розподіл та постачання електроенергії відокремлені у два незалежні один від одного види діяльності.

На ринку електроенергії є оператори системи розподілу (власники мереж-обленерго) та постачальники (компанії, створені на базі обленерго, або інші фірми, які отримали відповідні ліцензії).

Небезпеки при виборі постачальника електроенергії

На ринку з’являється багато постачальників, у яких різні принципами роботи, від правильного вибору залежатиме, чи буде у Вас електроенергія.

Застерігаємо, шахраї можуть скористатись необізнаністю споживачів і надмірним бажанням зекономити!

Небезпека №1 – недотримання чинного законодавства

Якщо компанія-постачальник хоче постачати електроенергію на території області, вона повинна мати відповідну ліцензію і бути зареєстрована в оператора системи розподілу – обленерго. Коли постачальна компанія укладає договір із клієнтом, вона протягом 3-х днів повинна повідомити про це обленерго і дочекатися від енергетиків підтвердження запиту на зміну електропостачальника. Сам споживач повинен завчасно повідомити чинного постачальника про розірвання з ним договору.

Якщо новоспечений постачальник не дотримується процедури, а споживач не поінформований про обовязок повідомити попередньому постачальнику про розірвання з ним договору, на ринку виникають відносини, яких офіційно не існує.

Клієнт, не підозрюючи, що договір недійсний, оплачує електроенергію новому постачальнику наперед за середньомісячним показником або ж наприкінці місяця. Новий постачальник присвоює гроші клієнта і зникає, залишаючи його із боргом за електроенергію перед попереднім постачальником.

Небезпека №2 – штучно занижена ціна

Добросовісні постачальники не мають можливості встановлювати тарифи нижчі, ніж вартість закупівлі електроенергії на ринку.

Тож за вигідними, на перший погляд, ціновими пропозиціями може критися великий ризик, що діяльність заявленого постачальника швидко припиниться, як і розпочалась.

Йдеться про принцип фінансової піраміди. Недобросовісний постачальник може заманювати низькими цінами та збирати кошти у споживачів, далі перекриватиме закупівлі одних клієнтів за рахунок інших. А коли компанія назбирає максимум коштів споживачів — просто зникне.

Як не потрапити у пастку постачальника-афериста?

Головний критерій вибору – це надійність і наявність у майбутнього партнера достатнього ресурсу для роботи в ринкових умовах. Перш за все, необхідно зібрати максимально повну інформацію про потенційного постачальника.

1). Перевірте чи є у нього ліцензія і дозвіл на постачання електроенергії на території Сумської області. На сайті ПАТ «Сумиобленерго» розміщений актуальний реєстр постачальників, у яких такий дозвіл є.

2). З’ясуйте, який у постачальника статутний капітал, досвід роботи на ринку електроенергії.

3). За можливості поцікавтеся відгуками про діяльність постачальної компанії та дізнайтеся про умови, які вона пропонує споживачам.

4). Після укладення нового договору варто переконатись, що новий постачальник поінформував про це обленерго. Сам споживач повинен заздалегідь повідомити чинного постачальника про розірвання з ним договору.

Обирайте ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» – надійного постачальника, у якого напрацьовані методи роботи з ринком та клієнтами, індивідуальний підхід до кожного споживача і широкий вибір сервісів. «ЕНЕРА СУМИ» постачає електроенергію у всіх областях України і готова до співпраці зі споживачами з будь-якого міста держави.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments