Вакцинація від грипу не обкладається податком, якщо її оплачує роботодавець

Суспільство | 09:21, 13.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

У період захворювання жителів області на грип – хвилі, яка накрила Сумщину, надходить маса запитань і до фіскальних органів, що стосується профілактики хвороби. Роботодавців турбує, чи потрібно утримувати податки із особи, якій зроблено щеплення за рахунок фірми.

ГУ ДФС у Сумській області повідомляє, що з доходу працівника у вигляді оплаченої вакцинації податок на доходи не утримується, оскільки спрацьовує звільнення, що міститься в пп. 165.1.19 ПКУ.

У ньому, зокрема, говориться: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не входять кошти чи вартість майна (послуг), що надаються як допомога на медобслуговування платника податку за кошт його роботодавця за наявності підтверджуючих документів, окрім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медстрахування. До такої допомоги належать і витрати роботодавця на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемії.

Через те, що немає податку на доходи, не буде й утримання військового збору. На вартість щеплення нараховувати ЄСВ також не потрібно, адже такі витрати роботодавця не належать до фонду оплати праці.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: