В Укроборонпромі назвали три ймовірні причини вибуху на випробувальній станції

Суспільство | 20:56, 30.07.2016
 Поділитися

Поділитися в

«Розглядається 3 версії: самодетонація снаряду через зміну хімічних властивостей речовини протягом його зберігання; наявність стороннього вибухонебезпечного предмета, який спрацював в момент проведення підготовчих робіт; порушення правил безпеки під час виконання робіт працівниками», – повідомили фахівці Концерну.

Роботи з утилізації боєприпасів проводили в рамках тристороннього договору між Державним підприємством «Укроборонсервіс», що входить до складу ДК «Укроборонпром»,  NSPA (Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання) та Міністерством оборони України

Утилізацію здійснює Науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що проводить такі роботи з 1996 року, а з 2013 року співпрацює з Агентством НАТО. З 2002 року відповідно до укладених домовленостей Державне підприємство «Укроборонсервіс» утилізувало 73 тисячі тон боєприпасів.

Нині, головна задача «Укроборонпрому» – з’ясувати причину події та унеможливити такі випадки у майбутньому. Боєприпаси, що й досі зберігаються на складах, вичерпують строк своєї придатності, саме тому Концерн вкотре звертається до профільних відомств з проханням сприяти якнайшвидшому розгортанню власного вітчизняного виробництва сучасних боєприпасів, задля постачання до військ безпечної та ефективної зброї.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов не приховує, що Україна використовує бойові запаси, що залишилися у спадок від радянської армії. Всім в один голос говорять, що треба робити, але поки це тільки на словах.

У концерні зазначають, що готові побудувати завод з виготовлення боєприпасів. Директор підприємства Роман Романов заявляв, що проектна документація і кошторис для будівництва заводу вже готові і направлені в Кабмін. Запропоновано понад 10 варіантів, зараз рішення має прийняти уряд.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: