В десяточку – Микола Клочко 8-й у рейтингу кращих голів ОДА

Суспільство | 12:10, 8.02.2017
 Поділитися

Поділитися в

Очільник Сумщини посів 8 місце в оновленому рейтингу діяльності голів облдержадміністрацій у 2016 році, представленому Комітетом виборців України.

16472802_1401474913227594_991104347132544233_n

У результаті проведеного дослідження Сумська область отримала 5,4 бала, а голова облдержадміністрації посів у загальному рейтингу 8 місце. Рейтинг був складений на підставі показників соціально-економічного розвитку областей за минулий рік і думки експертів, опитаних цією громадською організацією, – зазначає сайт Сумської ОДА.

Сумська область у середині списку за темпами соціально-економічного розвитку та збільшенням індексу промислової продукції.

Водночас Сумщина демонструє хороші темпи скорочення безробіття та зростання доходів місцевих бюджетів.

Досить високих показників області вдалося досягти у питанні зростання доходів місцевих бюджетів, хоча за темпами погашення податкового боргу регіон не на перших позиціях.

Експерти високо оцінили проведення декомунізації в регіоні. Ще на початку лютого 2016 року область була однією з перших за темпами декомунізації: нові назви отримали більше ніж 2,5 тисяч топонімів.

Також область демонструє успіхи у питанні створення об’єднаних громад. У регіоні створено 15 ОТГ (1 міська, 7 селищних, 7 сільських). З них у 2016 році створено 14. Облдержадміністрація підтримала ініціативу об’єднаних громад та активізувала внесення змін до Перспективного плану області.

Експерти нагадали, що перед тим, як очолити облдержадміністрацію, Микола Клочко був головою Сумської обласної ради, тому добре знає специфіку регіону, а також має налагоджену комунікацію з облрадою. Вони не змогли назвати відверто провальних напрямків його діяльності, пояснивши такий рейтинг тим, що Сумщина стала заручником загальноекономічної та політичної ситуації. У звіті Комітету виборців України відзначається, що довжина спільної лінії державного кордону Сумської області з Росією становить 562 км, що робить її розташування стратегічно-важливим на тлі загострення українсько-російських відносин.

Оцінка областей проводилася за 10-ти бальною системою – максимум п’ять балів можна було отримати за соціально-економічний розвиток і ще п’ять балів могли поставити експерти, що брали участь в анкетуванні. Опитування експертів проводилося шляхом анкетування. Всього було виділено 16 напрямків.

Серед іншого ставилися питання щодо реалізації реформ на місцях (децентралізація, спрощення надання адмінпослуг, державні закупівлі, боротьба з корупцією), кадрової політики голови облдержадміністрації та співпраці із обласною радою, прозорості роботи тощо.

В експертному опитуванні взяли участь 245 осіб. Переважно це були лідери громадської думки, політичні експерти та представники ЗМІ.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: