Увага! З 1 січня 2021 року зміниться порядок надання універсальних послуг

 Поділитися

Поділитися в

Після 31 грудня 2020 року право на універсальні послуги матимуть лише побутові споживачі, тобто населення, та малі непобутові споживачі. Що варто знати клієнтам “ЕНЕРА СУМИ” – читайте у публікації.

Протягом 2019 та 2020 років право на універсальну послугу мають побутові, малі непобутові споживачі та бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності, а також інші споживачі, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.

З 2021-го універсальні послуги зможуть отримувати тільки побутові та малі непобутові споживачі. Відповідно до пп. 42 розділу I Закону України “Про ринок електричної енергії” (зі змінами і доповненнями), малий непобутовий споживач – споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

 

ПОРЯДОК ДІЙ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ АБО ОРГАНІЗАЦІЙ

Бюджетні установи або організації з договірною потужністю до 50 кВт можуть продовжувати отримувати електроенергію від постачальника універсальних послуг.

ЯК ПРОДОВЖИТИ ДІЮ ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ?

Відповідно до частини 6 статті 41 ЗУ “Про публічні закупівлі”, дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджені в установленому порядку.

Споживачі, які уклали таку додаткову угоду, можуть продовжувати отримувати універсальну послугу до кінця строку дії додаткової угоди. Якщо Споживач з договірною потужністю більше 50 кВт не провів відповідну процедуру закупівлі до кінця строку дії додаткової угоди, ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” повинно повідомити оператора системи розподілу про відсутність договірних відносин з відповідним Споживачем, а останній з дати закінчення строку дії Договору про закупівлю переходить на постачання до постачальника останньої надії.

Споживачі, що раніше отримували універсальні послуги і мають дозволену потужність понад 50 кВт, з 2021 повинні змінити вид постачання електроенергії, тобто перейти на вільні ціни. Наприкінці поточного року ці клієнти отримають від ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” нові заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії споживачу, в яких вказують обрану комерційну пропозицію.

Ознайомитися із публічними КП можна на нашому вебсайті у розділі “Постачання електроенергії”/ “Для бізнесу” – “Комерційні пропозиції постачальника за вільними цінами“. Якщо Ви хочете співпрацювати із ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” на персональних умовах, варто звернутися до центру обслуговування клієнтів у своєму районі – Вам підготують індивідуальну комерційну пропозицію.

Нагадаємо, тариф на послуги постачальника універсальних послуг затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.  Жителі Сумської області можуть ознайомитися із діючими тарифами на нашому сайті у розділі “Постачання електроенергії” – “Побутовим споживачам” – “Тарифи“. Юридичні споживачі мають можливість переглянути актуальні ціни у розділі “Постачання електроенергії” – “Для бізнесу” – “Тарифи

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: