Уродженець Конотопького району презентував книгу «50 рідкісних рослин Сумщини»

 Поділитися

Поділитися в

Презентація видання відбулась у Сумській обласній універсальній бібліотеці. Про це повідомляє Конотопська РДА.

Один із її авторів – Сергій ПАНЧЕНКО – розповів, що в цей атлас-довідник зібрано більше півсотні рослин, якими багата Сумська область. Чимало з них можна побачити лише в заповідниках чи національних парках.

Книга «50 рідкісних рослин Сумщини» була написана мною разом із Вікторією ІВАНЕЦЬ, яка працює в Українському антарктичному центрі і зараз знаходиться в Антарктиді, тому я презентую нашу роботу сьогодні без неї, – розповів автор книги, виконуючий обов’язки начальника наукового відділу Гетьманського національного природного парку Сергій ПАНЧЕНКО. – Над книгою ми працювали десь близько року. Гроші на видання книги виділив Британський природоохоронний фонд «Rufford».

Презентація книги відбулася під час конференції до 20-річчя Деснянсько-Старогутського національного природного парку. Крім того, на конференції говорили про особливості природоохоронних територій Сумської області, історію створення цього природного парку, його надбання і перспективи.

«Деснянсько-Старогутський національний природний парк – це маленький такий райський куточок землі, площею майже 17 тисяч гектарів. Він вражає різноманіттям флори і фауни, – розповів директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів Ігор КРИВОЗУБ. – У наслідок нашої спільної роботи з Міністерством екології кілька років тому з’явилася можливість для розвитку парку, зокрема були встановлені спостережні вежі, завдяки яким працівники парку ведуть роботу щодо охорони від пожеж, короїдів, інших шкідників тощо».

За словами Ігоря Кривозуба, видання «50 рідкісних рослин Сумщини» стала подарунком читачам області до 20-річчя парку. – Воно стане в нагоді як для екологів, так і для студентів і школярів, допоможе жителям області дізнатися більше про багатство землі Сумської, її різноманіття і неповторність.

Книга написана для широкого кола читачів. Її передадуть до бібліотек закладів загальної освіти, вищої освіти, бібліотечних закладів управління культури.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: