Українські учні отримуватимуть у школі три свідоцтва

Освіта, Реформи | 11:18, 8.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про отримання початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-м (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Така постанова була прийнята на засіданні уряду 6 березня 2019 року. Щоб всі ці документи були доступні і для осіб з вадами зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

Ми розпочали реформу Нова українська школа, в вересні 2019 го вже два класи – перший і другий – почали вчитися за новим стандартом. Ми інвестуємо в обладнання природничо-математичних кабінетів і формуємо мережу опорних шкіл для підготовки до реформи на наступних рівнях освіти. Однак є ціннісні речі, які також потрібно враховувати. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але у всіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи повинні бути доступні. У нас щороку в школах зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Тепер така можливість з’явиться , – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Важливо, що постановою вперше передбачений документ єдиного зразка після завершення початкової школи. Поки його не видавати безпосередньо школярам, ​​однак планується, що всі свідчення, зокрема про отримання початкової освіти, будуть занесені в єдину державну базу. Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

Джерело ВашШанс

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: