У цей день народився Казимир Малевич, юність якого пройшла і в Конотопі

Суспільство | 18:13, 23.02.2017
 Поділитися

Поділитися в

23 лютого 1878 року народився видатний художник, митець зі світовим ім’ям – Казимир Малевич. Художник-авангардист, педагог, філософ і теоретик мистецтва. Малевич є засновником супрематизму, одного з перших проявів абстракціонізму в новітній історії людства.

Про життєвий шлях живописця біографи розповідають, що народився він у багатодітній сім’ї Северина та Людвіки Малевичів. Казимир був старшою дитиною, після нього в родині народилося ще 4 дочки і 4 сина. Всього у батьків було 14 дітей, але до зрілого віку вдалося дожити далеко не всім. Батько був інженером цукрового виробництва, сім’я часто переїжджала з одного містечка до іншого, від однієї цукроварні до іншої.

Сам Казимир був тричі одружений, був членом творчих об’єднань, активно творив і писав книги.

Перша дружина художника була дочкою фельдшера і носила таке ж ім’я, як і він. У шлюбі у Казимира і Казиміри народилося троє дітей. Але дружина-тезка життя з творчою людиною довго не витримала. Малевич, який сім’ю любив, не ставив її на перше місце в списку пріоритетів.

Друга дружина – Софія Рафалович, була дочкою завгоспа лікарні. Згадуючи шлюб свого брата з Рафалович, сестра Казимира Вікторія розповідала, що нова дружина сильно відрізнялася від Казиміри. Якщо Казимира Іванівна вимагала багато уваги до своєї особи, то Софія Михайлівна увагу і турботу віддавала чоловікові. Багато в чому підтримка другої дружини допомогла становленню Малевича як художника, в перший час вона навіть забезпечувала сім’ю, оскільки праця живописця прибуток не приносила. Дружина художника писала дитячі оповідання, у 1920 році у пари народилася дочка Уна (Анна). Однак виховати дочку Софія Михайлівна не змогла, у 1925 році вона померла від туберкульозу.

З українкою Наталією Манченко старший на 23 роки Казимир Малевич одружився у 1927 році. За 8 років життя, коли Манченко була вірною дружиною живописця, їй довелося пережити непрості часи. Неодноразово переживала вона з приводу зіткнень живописця з радянською системою, та й перед смертю художник повільно згасав від онкологічного захворювання.

Помер живописець 15 травня 1935 року від раку передміхурової залози. До цього два роки просидів у тюрмах НКВС за підозрою у шпигунстві.

З Конотопом Казимира Малевича пов’язує те, саме тут він проживав у 1894-1895 роках. У нашому місті розпочався його творчий і непростий шлях художника. У Конотопі він написав  свої перші картини “Місячна ніч” та “Буслик” і продав їх за п’ять карбованців кожну. Сьогодні його полотна коштують мільйони.

Конотоп у своєму доробку має відеофільм, присвячений геніальному художнику та його товаришу: “Малевич і Рославець. Станція відправлення – Конотоп”.  Фільм створений творчою командою ТРО “Кон-Такт” і відтворює, зокрема,  період перебування Казимира Малевича в Конотопі.

У 2014 році відомого художника увіковічнили у пам’ятній скульптурі, яка наразі знаходиться в центрі Конотопа біля Будинку торгівлі.

7qYUi-pCZpo-506x900.jpg.pagespeed.ce.imHpoMGXxt

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: