У МОЗ заявили, що смерть новонародженого малюка на Сумщині не пов’язана з вакциною БЦЖ

 Поділитися

Поділитися в

У Міністерстві охорони здоров’я отримали висновок групи, яка розслідувала смерть новонародженого на Сумщині. Висновки підтверджують, що летальний випадок не пов’язаний із щепленням проти туберкульозу -пишуть fakty.ua.

Діагноз загиблої дитини не розголошується у зв’язку з лікарською таємницею, але у висновку зазначено, що розвиток захворювання «жодним чином не пов’язаний з імунізацією». Також відзначено, що в той же день, у тій же установі, з того ж флакона були щеплені ще 10 дітей. У них після введення вакцини скарги відсутні.

У Міністерстві охорони здоров’я висловлюють співчуття родині, яка втратила дитину. При цьому в МОЗ вважають, що після появи експертного висновку про причини трагедії у Держлікслужби немає підстав продовжувати заборону на вакцину, якою проводилася імунізація.

Нагадаємо, після трагічного випадку на Сумщині 25 лютого Держлікслужба видала розпорядження про тимчасову заборону вакцини серії № 297.

Для довідки: Вакцина БЦЖ серії № 297 була поставлена в Україну у вересні 2017 (термін придатності – кінець лютого 2020 року). Станом на початок лютого 2018 року було використано 59 тис. доз вакцин, у тому числі в Сумській області – 6874 дози. Вакцина БЦЖ проведена в Болгарії, закуповується для України Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: