У Липоводолинському районі зафіксовано спалах АЧС

Аграрний сектор | 13:06, 9.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

У зв’язку з випадком захворювання на африканську чуму свиней в господарстві ТОВ «Мрія» смт Липова Долина проведено засідання районної ДНПК при Липоводолинській РДА. Затверджено план заходів з локалізації, ліквідації, профілактики та недопущення поширення захворювання на африканську чуму свиней в Липоводолинському районі. Визначено межі зони епізоотичного вогнища, зони захисту і зони спостереження. На свинофермі 3 грудня проведено умертвіння 217 голів свиней безкровним методом, які спалені і залишки поховані в певному ДНПК місці. Місце поховання обгороджено і позначено попереджувальною табличкою. Проведена дезінфекція тваринницького приміщення та техніки, яка була задіяна в проведенні заходів. На розширеній апаратній нараді в РДА за участі сільських голів проведена лекція з профілактики АЧС, роз’яснено про заходи, що здійснюються в зонах захисту і спостереження.

З 4 грудня проводяться заходи щодо знезараження і знищення залишків гною, кормів, соломи, дерев’яних конструкцій, інвентарю шляхом спалювання, обробки хлорним вапном, і закопування на глибину 2 м на території ферми.

Проводиться широка роз’яснювальна робота серед населення району щодо профілактики та недопущення захворювання на африканську чуму свиней. Керівника господарства ТОВ «Мрія» притягнуто до адміністративної відповідальності за нехтування Законом України «Про ветеринарну медицину», інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, попередніх рішень ДНПК різних рівнів, про роботу свиногосподарств в закритому режимі, повідомили в головному управлінні Госпродпотребслужби в Сумській області.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: