У липні зросли тарифи, залишилися ЖЕКи і перестали оподатковуватися пенсії – чого чекати від нововведень конотопчанам

Суспільство | 19:16, 4.07.2016
 Поділитися

Поділитися в

Голос Конотопа нагадує про деякі зміни у законодавстві, які вступили в силу в липні, і матимуть серйозний вплив на життя громадян.

Скасовано податок на пенсії

З 1 липня набув чинності закон про скасування оподаткування пенсій. Тож тепер народ, який знаходиться на заслуженому відпочинку, буде отримувати свої пенсії без сплати податку.

Новий закон звільняє від сплати податку з пенсій, розмір яких не перевищує 10 прожиткових мінімумів. За рахунок цього 300 тис. пенсіонерів отримають підвищення до пенсії. Нововведення стосується як працюючих, так і не працюючих пенсіонерів.

Чергове зростання тарифів

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, з 1 липня підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90%.

Тарифи на гаряче водопостачання в Україні збільшаться до 63-78 гривень за кубометр. Згідно з постановою, вартість 1 кубометра води залежатиме від постачальника послуги і наявності рушникосушки в квартирі.

Крім того, з 1 липня середньозважений тариф на тепло для населення встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал.

Депутати скасували тотальну ліквідацію ЖЕКів з 1 липня

Верховна Рада прийняла законопроект, яким ЖЕКам дозволяється надавати послуги з утримання багатоквартирних будинків до призначення керуючих цими будинками.

Відповідно до закону, якщо протягом року з моменту прийняття закону мешканці не створять собі ОСББ або не знайдуть керуючу компанію, то керуючих призначить місцева влада шляхом конкурсу. У такому випадку ціну на послуги з управління багатоквартирним будинком теж визначатимуть на конкурсі.

При цьому мешканці – члени ОСББ отримали право достроково розірвати договір з призначеним керуючим у будь-який момент.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком підписується на два роки. Якщо за місяць до закінчення терміну сторони не повідомлять один одного про відмову від договору, він автоматично продовжується на наступні два роки.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня всі ЖЕКи будуть замінені об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Хоча експерти попереджали, що система не готова до цього ні організаційно, ні нормативно, ні ментально.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: