У Конотопському районі планують збудувати нову амбулаторію та молочний комплекс

 Поділитися

Поділитися в

Голова районної державної адміністрації Микола ГОРБЕНКО провів перше засідання районної Ради регіонального розвитку, яка створена при Конотопській РДА.

Основна мета Ради – налагодження ефективної взаємодії та співпраці виконавчої влади з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання моделі перспективного розвитку сільських територій в умовах децентралізації влади, вирішенні проблемних питань життєзабезпечення населених пунктів Конотопського району.

Присутні проаналізували результативність державних реформ у сфері медичної та освітньої галузі, стан розвитку дорожного господарства, а також питання інфраструктури в громадах, доходів місцевих бюджетів, залучення інвестиційних проектів щодо створення нових і реконструкції виробничих потужностей та агропромислових підприємств Конотопського району.

Обговорено перелік об’єктів, на яких планується виконання робіт у 2019-2021 рр. Так, в умовах реформи децентралізації пріоритетним залишається покращення стану дорожнього покриття на автомобільних шляхах . Планується провести капітальний ремонт доріг, здійснити будівництво водопровідних мереж.

Але значна увага в найближчі три роки буде приділена медичній галузі, зокрема: будівництво нової амбулаторії в с.Соснівка, придбання санітарних автомобілей та пересувної амбулаторії, обладнання для впровадження телемедицини.

Відкриються відділення територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг у селах Курилівка та Духанівка.

Розглянули і економічний розвиток Конотопщини. Перспективним напрямком залишається агропромисловий комплекс. Будівництво молочного комплексу на 3000 корів у с.Шпотівка та реконструкція ферми для відгодівлі молодняка ВРХ на 2500 голів у с.Великий Самбір сприятиме розвитку в Конотопському районі тваринницької галузі, а будівництво елеваторів у с.В’язове та відкриття лінії з виробництва джему в с.Красне забезпечить якісне зберігання та переробку продукції рослинництва.

Голова райдержадміністрації наголосив, що механізм створення трирічного плану розвитку Конотопського району передбачає проведення відповідних зустрічей та обговорень на рівні кожної територіальної громади району, в тому числі і ОТГ, із залученням жителів громад та експертного середовища. Після чого напрацьовані пропозиції із можливими проектами розвитку будуть затверджені на районному рівні та на обласному засіданні Ради регіонального розвитку.

Підсумовуючи результати засідання, Микола ГОРБЕНКО зазначив, що сільська громада разом зі своїм очільником, керівниками підприємств чи установ можуть визначити свої пріоритети: що саме вони вважають за потрібне у соціальній сфері, медицині, освіті, спорті, ЖКГ, культурі, та подати свої пропозиції до перспективного плану. Адже кожен місцевий житель має знати, куди витрачаються кошти, і може безпосередньо брати участь у визначенні пріоритетів розвитку своєї громади.

«Завдання районної влади допомогти, об’єднавши зусилля і можливості. Є різні проекти, які потребують різного рівня інвестицій, але існує і значна кількість різноманітних можливостей: Державний фонд регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток, інфраструктурна субвенція, обласні, районні програми тощо. Використовуючи всі можливі інструменти ми повинні будувати майбутнє Конотопського району», – резюмував Микола ГОРБЕНКО.

Джерело: Конотопська РДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: