У Конотопському районі декларації з лікарями підписали маже 74 % мешканців

 Поділитися

Поділитися в

Про це вчора, під час апаратної наради при голові райдержадміністрації, як повідомляє Конотопська РДА, доповів головний лікар районного комунального некомерційного підприємства «Центр первинної –медико-санітарної допомоги» Анатолій МАНЯК.

За словами очільника медичної галузі первинну медичну допомогу в Конотопському районі надає КНП «ЦПМСД» Конотопської районної ради та КНП «Бочечківська амбулаторія загальної практики- сімейної медицини»  в складі: 9 АЗП-СМ, 3 СЛА, 9 ФАП, 25 ФП. Всього 46 закладів,  з них оптимізації  підлягають 27, котрі  не увійшли до спроможної мережі. Наразі вони фінансуються  за рахунок коштів районного бюджету з урахуванням отриманих міжбюджетних трансфертів з місцевих бюджетів.

«Великосамбірською, Вирівською, Дептівською сільськими радами та Дубов’язівської селищною радою  виділені кошти на утримання стоматологічних кабінетів і лікарів-стоматологів. Усі лікарі первинної ланки Конотопського  району повністю забезпечені комп’ютерною технікою та доступом до мережі Інтернет», – наголосив Анатолій МАНЯК та проаналізував результати кампанії з підписання декларацій про вибір лікаря в електронній системі «Електронне здоров’я», що стартувала у районі у квітні 2018 року.

За цей період зі своїм сімейним лікарем уклали договір 19675 осіб – мешканців району (73,9 %), в  т.ч. 3145 жителів Бочечківської об’єднаної громади.

Головний лікар району зазначив, що у січні поточного року комунальним некомерційним підприємством  «ЦПМСД» переукладена угода з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення  за програмою медичних гарантій, відповідно до якої базовий тариф НСЗУ на оплату послуг  первинної медичної допомоги на 2019 рік складає 370 грн. на рік за кожного пацієнта, який подав декларацію про вибір лікаря. До цього тарифу застосовуються такі ж вікові коефіцієнти, як і у 2018 році.

Також у 2019 році сімейні лікарі, терапевти та педіатри КНП «ЦПМСД» зможуть набирати більше пацієнтів. В електронній системі охорони здоров’я вже з’явилася технічна можливість укладати декларації понад кількість, рекомендовану МОЗ як оптимальний обсяг практики.  Якщо ж кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря ПМД перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів. Якщо  ж більше, ніж на 10% – до тарифу 370 грн/рік будуть застосовувати понижувальний коефіцієнт.

За пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу,  до 1 липня 2019 року за договором з НСЗУ  буде отримуватись оплата за тарифом 120 грн./рік на людину. При цьому щомісяця буде здійснюватися перерахунок з урахуванням нових укладених декларацій.

Анатолій МАНЯК підкреслив і позитивну тенденцію, що намітилась з переходом на нову модель фінансування КНП «ЦПМСД»: фінансових ресурсів підприємство отримує  більше, ніж за  медичною субвенцією, а  районні лікарі, які набрали оптимальний обсяг практики,  мають значно більшу заробітну плату.

За результатами обговорення  стану  та перспектив  медичної галузі району головою Конотопської районної державної адміністрації  Миколою ГОРБЕНКОМ дано доручення  працівникам медичних закладів району спільно з очільниками територіальних громад проводити більш активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед сільського населення району щодо важливості  своєчасного підписання декларацій з лікарем. Адже це дозволить пацієнтам КНП «ЦПМСД» отримувати безоплатно з липня 2019 року 54 медичні послуги в межах програми «Безкоштовна діагностика». Виписати ж направлення на безоплатні обстеження має можливість лише сімейний лікар, терапевт або педіатр, а жителі району зможуть  отримати ці послуги як в державному, так і в приватному медичному закладі, який уклав договір з НСЗУ.

 

Довідково: З деталями та порядком застосування коефіцієнтів можна ознайомитися за посиланням:
https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/deyaki-pitannya-realizaciyi-derzhavnih-garantij-medichnogo-obslugovuvannya-naselennya-za-programoyu-medichnih-garantij-dlya-pervinnoyi-medichnoyi-dopomogi-na-2019-rik?fbclid=IwAR1OjFE4nz52qJJABe0t8feuvoCguK8s3llMaZdrsUCm2P72zRlOSYGEyXc

Про послуги, які увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 року –  за посиланням:

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/jaki-poslugi-uvijdut-u-programu-bezkoshtovna-diagnostika-z-lipnja-2019-roku

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 
 
 
 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: