У Конотопському музеї відкрилася експозиція “Великоднє диво”

 Поділитися

Поділитися в

Напередодні найвеличнішого християнського свята  в Конотопському міському краєзнавчому музею ім.О.М.Лазаревського експонується виставка писанок «Великоднє диво» із фондової колекції музею.
Пасхальні обряди українців – цікавий пласт святкової культури, в якому органічно поєднались погляди слов’янина-язичника та християнська символіка. У дохристиянські часи це було свято весняного сонця, пробудження природи, поклоніння душам предків. Нині це свято вшанування воскреслого Ісуса Христа. Це свято радості і для дітей, і для дорослих, і для живих, і для мертвих бо воно є символом перемоги життя над смертю, світла над пітьмою, добра над злом.
Символом Великодня є українська писанка. Це справжня гордість нашого народу. Писанкарство – один із найдавніших видів народного декоративно-прикладного мистецтва, в якому відображені історія, звичаї, вірування, естетичні уявлення, мрії про довершеність життя.
Писанка – душа українського народу, це «шедеври мініатюрного живопису, в яких український народ виявив свій мистецький геній, свою здатність до творчого мислення, художнього узагальнення навколишнього світу.»
Символіка кольору на українських писанках – це неповторне своєрідне поєднання барв, характерних для кожного регіону України. Колір виступає носієм інформації пізнавального та емоційного характеру, де закономірності колірної гармонії кольорів в поєднанні з орнаметальними елементами утворюють цілісну колірну гаму.
Писанки, представлені на виставці – це подарунок музею, який в 2014 році до фондової колекції музею передала Олена Шкуть– вчитель-методист Конотопської дитячої художньої школи, місцева майстриня-писанкарка, одна із ініціаторів створення в 2011 році клубу писанкарства в міському будинку культури «Зоряний».
Первісні узори на писанках дійшли до нашого краю ще до появи міста Конотоп, значно збагатившись за багато сотень років. Їх орнамент, теплі кольори нагадують наші весільні рушники, уставки сорочок в переплетінні жовтих, зелених, червоних відтінків – це все грає, сміється, звучить. Недарма наші писанки називають ситцевими, бо на них розквітають квіти, усміхається сонце, лине українська пісня, дощ поливає колосисті поля.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: