У Конотопській бібліотеці можна побачити книги, яким більше ста років

Культура | 11:06, 13.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

У  Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О. М. Лазаревського відкрилась виставка: «Бібліотека С. І. Пономарьова. Книга – предмет матеріальної культури»

В серпні відзначається 190 річниця від дня народження нашого славного земляка, визначного книгознавця та літературознавця, вченого, бібліографа, викладача-філолога, перекладача – Степана Івановича Пономарьова. Він – автор понад 700 праць, серед яких наукові розвідки, літературні дослідження, фундаментальні бібліографічні посібники, поетичні твори, численні публікації на сторінках періодичних видань.

Народився Степан Іванович 1828 року у Конотопі. Початкову освіту отримав у місцевій повітовій школі, вчився в Ніжинській гімназії, а потім в Київському університеті на історико-філологічному факультеті, який успішно закінчив у 1852 році.

З 1855 року Степан Іванович живе в Полтаві, викладає мову і літературу та з захопленням віддається бібліографії. У 1868 році вчений захворів та вийшов у відставку. Проживши деякий час у Києві, у 1872 повертається до рідного Конотопа, де плідно займався літературно-бібліографічною роботою до самої смерті. Він брав активну участь у редагуванні 3-х томного видання творів першого ректора Київського університету М. Максимовича; в 1872 р. підготував вичерпну бібліографію та опублікував низку матеріалів про життя і діяльність вченого. На ниві бібліографії Степан Іванович працював самовіддано і плідно. Був відомий і як меценат: робив значні внески в оформлення Успенської церкви в Конотопі. У 1878 р. в «Отечественных записках» було надруковано його працю про М. Некрасова з бібліографією творів поета, побажаннями і зауваженнями щодо майбутнього видання книг митця. Згодом С. Пономарьов став редактором першого повного зібрання творів М. Некрасова. Він також упорядкував бібліографічні покажчики праць М. Карамзіна, П. Вяземського, М. Гоголя, О. Грибоєдова, М. Ломоносова та інших російських і українських вчених, письменників. Все творче життя Степана Івановича було подвигом, служінням друкованому слову. В останні роки життя свою бібліотеку яка налічувала понад 15 тисяч томів, подарував Конотопському земству.

Частина книг зберігається в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського, з деякими з них ви може ознайомитись особисто, завітавши на нову виставку «Бібліотека С.І. Пономарьова. Книга – предмет матеріальної культури».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: