У Конотопі ввели заборону на продаж м’яса

Суспільство | 16:01, 10.08.2016
 Поділитися

Поділитися в

Такий вимушений захід  застосовують заради недопущення проникнення вірусу африканської чуми в місто.

IMG_0191

Спалах інфекції виявили в селі Попівка на території приватного обійстя. Запідозрив хворобу у тварини ветеринарний лікар 6 серпня. 8-го числа зразки аналізів хворої тварини відправили на експертизу, яку робить Київський науково-дослідний інститут. Офіційне підтвердження діагнозу Конотопська ветеринарна служба отримала сьогодні вранці.

У зв’язку з тим, що Конотоп потрапляє до небезпечної зони, оскільки знаходиться в 20 км від Попівки, у місті провели термінову нараду та розробили план профілактичних заходів.

Відтепер продаж будь-якого м’яса, а особливо свинини, заборонили на ринках. Щоправда залишили право на його реалізацію за магазинами та торговельними точками, де м’ясна продукція проходить ретельний контроль та надходить у продаж з благополучних районів. Жодних дозволів ветеринарної служби на продаж м’яса на ринках відтепер видавати не будуть.

Стихійні ринки, на які продавці можуть винести м’ясну продукцію для реалізації, розганятимуть спеціально створені робочі групи, до складу яких увійдуть представники ветслужби, поліції, відділу торгівлі та Муніципалітету. У тих, хто все ж таки зважиться торгувати м’ясом без дозволу, продукцію вилучатимуть та відправлятимуть на утилізацію. При цьому витрати на транспортування та знищення такого м’яса ляжуть на плечі продавця. Самим мешканцям міста не радять купувати м’ясну продукцію невідомого походження у невстановлених місцях. За словами фахівців, заражене м’ясо здатне залишатися таким навіть при знаходженні у морозильній камері строком до 15 місяців.

В самому селі, де виявили свинячу хворобу, вже встановлені блок-пости. Транспорт, який виїжджає з Попівки, оглядають на предмет наявності в ньому м’ясної продукції та дезинфікують. Свиней у домогосподарствах села перевіряють, за необхідності вилучають, умертвляють та спалюють. Такі заходи прописані спеціальною інструкцією.

Учасники наради сподіваються, що вірус африканської чуми не проникне на територію Конотопа. Певні побоювання викликає те, що вчора на території одного з ринків продавалася свинина, привезена з Попівки. Але на той момент заборонити реалізацію не було можливості, оскільки не було експертного підтвердження діагнозу з Києва. Залишається лише сподіватися, що реалізоване м’ясо  не мало ознак зараження.

Заборона на продаж м’яса діятиме в місті протягом 40 днів з моменту знищення на території Попівки останньої зараженої тварини.

До відома, з початку року на території України був зафіксований 21 випадок африканської чуми свиней. З них 3 випадки – на території Сумської області.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: