У Конотопі встановлюють охоронні дошки на пам’ятках культурної спадщини

Культура, Місто | 16:18, 26.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Наш край багатий на славні історичні події та видатних особистостей. Як згадка про них, на території міста розміщено 20 пам’яток, з них: історії – 17, монументального мистецтва – 3. Дані пам’ятки занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією «місцевого значення» відповідно до наказу Міністерства культури, молоді та спорту України від 10.02.2020 №630 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». На всі об’єкти культурної спадщини розроблено облікову документацію.

Делеговані повноваження щодо охорони культурної спадщини на території Конотопської міської об’єднаної територіальної громади покладено на відділ культури і туризму міської ради. Зокрема, відділ забезпечує облік пам’яток, розроблення облікової документації, здійснює контроль над дотриманням балансоутримувачами режимів збереження та використання пам’яток.

З метою інформування громадян про взяття пам’яток на державний облік і що вони перебувають під охороною держави, протягом 2020 року забезпечено виготовлення 10 охоронних дощок установленої форми, які розміщуються на пам’ятках.

На даний час забезпечено встановлення охоронних дощок на 5 пам’ятках культурної спадщини місцевого значення, зокрема: могила генерала Драгомирова М.І. (вул.Драгомирова); садиба генерала Драгомирова М.І. (вул.Драгомирова); кінотеатр «Мир» (площа Миру); палац культури заводу «Червоний металіст» та пам’ятник уродженцям Конотопщини, які загинули в Афганістані (пр.Червоної Калини).
До кінця 2020 року охоронні дошки планується встановити ще на 5 пам’ятках, зокрема це: пам’ятник генералу М.І.Драгомирову (вул.Драгомирівська); пам’ятник українському Кобзарю Т.Г.Шевченку (пр.Миру); меморіальний комплекс «Вічна Слава» (вул.Братів Лузанів); братська могила радянських воїнів, партизанів і журналістів (вул.Вирівська, кладовище) та пам’ятник Т.Г.Шевченку (пр.Червоної Калини).

В 2021 році заплановано здійснити роботи по встановленню ще 10 охоронних дощок, на що в кошторисі по галузі «Культура» планується передбачити 10 тисяч гривень.

comments powered by HyperComments