У Конотопі відкрилась виставка присвячена українцям, які пройшли нацистські табори

Історія, Пам'ять | 12:18, 19.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

18 червня 2019 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського відбулося відкриття фотодокументальної інформаційно-просвітницької виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

Організатори виставки: Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні, Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Галузевий державний архів СБУ.

Представлена виставка, це розповідь про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі і любові. Про перемогу надії. І головне – про тріумф людини.

30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Історії, наведені у виставці говорять: багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, і навіть у здавалося безнадійних умовах наважувалися на втечі, бунти і повстання, готові були пішки пройти тисячі кілометрів, аби повернутися на Батьківщину. І ми маємо змогу, ознайомитися із цими історіями. І зрозуміти, що кожному, хто потрапив до табору, нацизм готував свою долю.

Про табір для військовополонених, який був у місті Конотоп, розповів заввідділом музею-садиби генерала М.І.Драгомирова – Микола Михайлович Салюк. Лаконічно доповнила захід пісня у виконанні учениці дитячої музичної школи №2 Анни Осадчої (викладач Вікторія Осташко).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: