У Конотопі відбулася попереджувальна акція залізничної блокади, спрямована на захист хімічної галузі України + ВІДЕО

 Поділитися

Поділитися в

23 лютого на залізничній станції міста Конотоп влаштували попереджувальну акцію протесту, спрямовану проти контрабандного ввезення хімічної продукції російського виробництва.

Участь в акції взяли небайдужі учасники російсько-української війни, представники Національного корпусу та активісти національних дружин.

Станцію “Конотоп” блокувальники обрали не випадково. Адже це – великий залізничний вузол, який здійснює пасажирські та вантажні перевезення у семи напрямках, два з яких мають пряме сполучення з Росією. І саме станція “Конотоп” являється місцем складу контрабандних мінеральних добрив з країни-ворога.

Вдатися до радикальних заходів протестувальників змусив той факт, що вже більше року профільні служби цитуємо “створюють видимість боротьби із контрабандою в промислових масштабах з РФ, країни агресора”.

За словами одного із ініціаторів блокади, нардепа Олега Петренка, такий стан речей завдає удару по багатьох галузях української промисловості. Зокрема  – хімічній. Так,  учасники акції зафіксували на станції наявність ешелону з десятками вагонів з російською селітрою.

Її під вигялдом суміші, не платячи жодних податків і за демпінговими (штучно заниженими) цінами продовжують завозити до України з РФ. Це призвело до того,що хімічні підприємства України були змушені припинити або значно скоротити обясяги виробництва мінеральних добрив. У зв’язку з цим десятки тисяч українців втратили робочі місця.

23 лютого відбулася попереджувальна акція блокади. Її мета – показати, що промислова контрабанда з Росії не залишається непомітною і є люди, рішуче налаштовані боротися з існуючим станом речей.

Серед основних вимого протестувальників  – запровадження тимчасового ембарго на поставку продукції з Росії по тим позицям, які виробляються українськими підприємствами, врегулювати питання із запровадженням антидемпінгового мита (не менше 40%), а також перейти на забезпечення національних аграріїв добривами, що виробляються за державним замовленням Аграрного фонду України в обмін на зернові.

Детальніше про проблеми хімічної галузі України, пов’язані з діяльністю РФ  та можливі шляхи їх вирішення слухайте у прямому ефірі парламентаря з місця проведення блокади.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: