У Конотопі триває реконструкція німецького бункеру, що на території музею авіації

Історія, Місто | 09:01, 5.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Німецький командний бункер, що розташований на території музею авіації був збудований в часи Другої світової війни німецькими військами поблизу вже зруйнованої споруди управління польотів, для забезпечення захисту свого командування під час авіаційних нальотів радянських військ. В ньому розміщувався резервний командний пункт з всіма притаманними йому приміщеннями: кімната командування, радіовузол, в кількості 2-х кімнат, резервна дизель генераторна, кімната відпочинку особового складу, та приміщення для збереження паперів. Бункер забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням. Загалом в світі збереглися два бункера такого плану як у м. Конотоп – це «Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша» та вищезгаданий бункер в м.Конотоп на території музею авіації.

Відновлення бункера дозволить відтворити цілісну картину історії, цієї унікальної для України фортифікаційної споруди. На її базі планується створення експозиції, присвяченої сторінкам військової історії Конотопа в часи Другої світової війни, людей, що перебували та навчались в Конотопській повітряній школі, створення експозиції німецьких льотчиків, що за часів окупації перебували на території м.Конотоп.
Загалом на придбання будівельних матеріалів з бюджету міста в 2018 році було виділено та вже освоєно 72 530 грн. та 26 890 грн. депутатських коштів. В 2019 році на придбання копії німецького однострою депутатами Конотопської міської ради виділено коштів у сумі 26 000 грн., на придбання макетів зброї – 19 000 грн. та 4 600 грн. на мультимедійний проектор.


Виставка будуватиметься за хронологічно – тематичним принципом, виходячи із заданих можливостей сьогоднішнього дня. Планується створення експозицій: «Довоєнної історії аеродрому та Конотопської повітряної школи»; «Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста»; «Німецький командний пункт», «Німецький радіовузол», «Житлова кімната німецьких військових» та резервні приміщення в яких на даний час будуть зберігатися деякі експонати.

Результатами спільних зусиль: депутатського корпусу Конотопської міської ради, відділу культури і туризму, міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського, місцевого краєзнавця Олександра Акуліча, волонтерів і всіх небайдужих людей, що цікавляться історією свого рідного міста – в створенні автентичного інтер’єру німецького командного бункеру, буде оновлено експозиції музею авіації та збережено унікальну фортифікаційну споруду. Це сприятиме збільшенню кількості відвідувачів, розвитку у місті в’їзного туризму залученню кіноіндустрії до зйомок фільмів в автентичних інтер’єрах.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: