У Конотопі сумніваються у правдоподібності пам’ятника Г.Гуляницькому

Суспільство | 13:31, 11.07.2016
 Поділитися

Поділитися в

Щойно на розі вулиць Лазаревського, Г.Тхора та проспекту Червоної калини відкрили постамент на честь Григорія Гуляницького, як місто вибухнуло від масових обговорень цієї події.

У цей же день у соцмережах з’явилася інформація з приводу того, що встановлене погруддя аж ніяк не належить вищезгаданому військовому діячу часів українсько-московської війни. Учасники обговорень наводять зразки фотографій Григорія Гуляницького і стверджують, що дана історична особа не має жодної схожості з тим погруддям, яке відкрили в місті.

Серед безлічі версій найбільш обговорюваною стала така. Встановлений днями пам’ятник був виготовлений ще за часів президенства Віктора Ющенка і мав бути встановлений… Іванові Виговському! Його хотіли увіковічити на Конотопщині саме тоді, коли екс-перезидент готувався здійснити свій візит на Сумщину. Але з невідомих причин погруддя забракували, встановивши замість нього інше.

Після того, як пам’ятник  І. Виговському пролежав на складі чимало років, про нього згадали напередодні річниці Конотопської битви у 2016 році. І встановили, але не І. Виговському, а Г. Гуляницькому.

Підсумовуючи вищесказане, варто згадати, що у Конотопі є школа, названа на честь ніжинського полковника Григорія Гуляницького – №7. І саме на її території знаходиться пам’ятник Григорію Гуляницькому, макет якого в свій час був погоджений знавцями історії та краєзнавцями.  Порівняти цей образ із тим, який встановили у місті у липні 2016 року, здатен кожен охочий.

гуляницький

turis11

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: