У Конотопі школярі вчилися берегти енергію та не забруднювати екологію

Суспільство | 11:18, 2.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

У рамках тижня енергозбереження у місті відбувся загальноміський захід – Воркшоп «Energy-Dream House» (Енергоефективний будинок майбутнього).

До участі у воркшопі були залучені найактивніші представники майже усіх шкіл міста: три учні у супроводі вчителя. Також долучилися громадські організації, представники відділів виконавчого комітету та молодіжний актив.

Усі учасники були розподілені жеребкуванням на чотири команди «Тепло», «Світло», «Вода», «Екологія». Кожен одержав бейдж-наліпку, яка підтверджувала приналежність до команди. Склад команд виявився дуже різним: школярі та держслужбовці, громадські діячі та вчителі. Для команд були відведені відповідні «робочі місця» та закріплений координатор.

Модератор воркшопу, вчитель школи №2 Світлана Рибець, роз’яснила правила та гра стартувала. Координатори одержали «Технічну карту» з тематичним завданням.

Команда «Тепло» енергообладнанням мала виміряти температуру повітря в різних частинах приміщення та на регістрах системи опалення; запропонувати, як використати матеріали, зразки яких були спеціально розміщені на столі, для підвищення енергоефективності будинку; підготувати пропозиції щодо збереження тепла в будинках та квартирах.

Команда «Світло» мала виміряти освітленість приміщення за допомогою люксметра та порівняти результати з нормами; проаналізувати використання різних видів ламп освітленості з точки зору заощадливості та енергоефективності; запропонувати заходи.

Команда «Вода» – за допомогою імпровізованої лабораторії дослідити втрати води через несправність кранів; проаналізувати можливість використання пристроїв з відео та показати, як вони допомагають економити воду; запропонувати заходи щодо економії води в навчальних закладах та власному житлі.

Команда «Екологія» провела ряд підрахунків стосовно того, скільки дерев, енергії та води ми заощадимо, якщо кожна сім’я буде здавати на переробку хоча б 1кг макулатури; визначала, які з запропонованих предметів є екологічно чистими; запропонувала заходи щодо зменшення забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.

Усі учасники одержали масу позитивних вражень при виконанні завдань та впоралися на відмінно. Презентували результати роботи юні виконавці, а дорослі члени команд допомагали. Під час презентацій рекомендації, вироблені у ході роботи у вигляді спеціально підготовлених цеглинок, розміщувалися на «Стіні енергоефективності».

15193610_1742376049347772_5248744550602924410_n

По завершенні заходу учасники одержали пам’ятні сувеніри.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: