У Конотопі радилися з приводу приїзду цирку “Сфера”

Місто, Суспільство | 11:23, 3.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

2 травня з ініціативи виконавчого комітету Конотопської міської ради відбулась нарада під головуванням керуючого справами виконкому Любові Дубовик за участі представників зоозахисної організації “Друзі тварин” та адміністрації цирку “Сфера”.

Питання, яке розглядалося, стосувалося узгодження питання щодо правомірності надання дозволу на виступ у місті пересувного цирку “Сфера”, навколо якого протягом вихідних у соціальній мережі Фейсбук розгорілася жвава дискусія і навіть звинувачення у бік міської влади стосовно ніби-то недотримання законодавства України та рішення сесії міської ради щодо заборони пересувних цирків з використанням у своїх виступах тварин.

У ході наради було з’ясовано, що порушень з боку виконавчого комітету не було. У письмовій відповіді на звернення адміністрації цирку щодо проведення вистав у парку Свободи зазначено, що виконком не заперечує з даного питання за певних умов, зокрема: не транспортувати тварин та не використовувати їх у своїх виставах.

Натомість міськими зоозахисниками була виявлена наявність тварин на території розташування цирку “Сфера”, що й викликало занепокоєння.

У ході з`ясування вищезазначених обставин представники зоозахисної організації заявили, що жодних претензій до міської влади наразі не мають. Натомість мають їх до адміністрації цирку. Основні з них – це введення в оману глядачів циркової вистави, які купують квитки, орієнтуючись на афіші, в яких зазначена участь тварин у цирковому шоу попри те, що представники цирку стверджують, що тварин використовувати не будуть. Друга претензія – присутність тварин у клітках, які разом з артистами подорожують по гастрольним маршрутам містами України. Зоозахисники акцентують свою увагу на тому, що порушується законодавство України щодо насильницької експлуатації братів наших менших.

Цього ж дня під стінами міської ради активісти провели мирну акцію за гуманне ставлення до тварин. Позицію активістів підтримав і перший заступник міського голови Тарас Омельченко, який виступив перед активістами та пояснив, що виконавчий комітет підтримує захист тварин від жорстокого поводження та експлуатації і діє виключно в рамках закону.

ГО “Друзі тварин” заявили, що зі свого боку будуть пильно контролювати виступи цирку “Сфера” на час його перебування в Конотопі. І в перший гастрольний день циркових артистів у нашому місті зберуться в парку Свобода неа акцію протесту.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: