У Конотопі працівники ЖЕКів півтора роки отримують зарплатню з перебоями

Суспільство | 09:09, 24.04.2016
 Поділитися

Поділитися в

Законно зароблену зарплатню працівники ЖРЕП “Житлосервіс” постійно недоотримують – про це вони прийшли розповісти днями представникам міської адміністрації. Півтора року гроші виплачують людям частинами. Востаннє працівники підприємства отримували заробітну платню на початку березня. За нинішніх цін на продукти, важко навіть уявити, в умовах якої жорсткої економії живуть ці люди.

Однак, проблема із зарплатою – не єдина на цьому підприємстві. Не вистачає робочого інвентаря: мітл, рукавиць, граблів, відер, спецодягу тощо. “Метите, чем хотите и как хотите, но должно быть чисто” – коментують працівники ЖЕКу вимоги до своєї роботи – Это то, что от нас требуют. А то, что должны нам, нету ничего”.

Керівництво підприємства ситуацію, що склалася, пояснює тим, що немає коштів, відсутня компенсація за нарахування субсидій, а з тих коштів, які надходять від мешканців, спочатку виплачуються податки, а ті рештки, які залишаються, час від часу видають у якості заробітної плати працівникам.

У зв’язку з признанченням субсидій мешканцям будинків підприємство перетворилося із госпрозрахункового на дотаційне, оскільки тепер зсмушене чекати від держави компенсацію по субсидіям. А держава робить це не завжди вчасно – каже головний бухгалтер “Житлосервісу” Наталія Галенко. На сьогоднішній день заборгованість по субсидіям на підприємстві “Житлосервіс” складає 228 тисяч грн. Загалом по місту – 652,9 тис грн. Від мешканців підприємству надходить близько 153 тис грн. Але з цих коштів потрібно заплатити єдиний соіальний внесок і ПДВ.

Вихід із ситуації працівники бачать у коригуванні тарифів. Цієї ж думки дотримується і т.в.о міського голови Тетяна Іноземцева. “Коригування тарифів не відбувалося з 2013 року – каже чиновниця. – За цей час подорожчали і паливно-мастильні матеріали, і будівельні, і всі складові, з яких формується тариф. Тому на даний момент ЖЕКи у нас є збитковми і виплачувати заробітну плату їм нічим”.

Наразі мерія спрямувала листа до обладміністрації з проханням прискорити виплату конотопським підприємствам коштів по пільгам та субсидіям. Та чи почує цей крик про допомогу держава – питання риторичне.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: