У Конотопі мешканцям, які надумали утеплити квартиру, радять бути обачними

Суспільство | 12:14, 28.09.2017
 Поділитися

Поділитися в

В очікуванні зими мешканці Конотопа намагаються зменшити енергозатрати шляхом утеплення стін квартири. багато хто вважає, що для цього не потрібні ніякі дозволи.

Як пояснюють в управлінні економіки міськради, дійсно, законодавством прямо не заборонено здійснювати такі заходи.

Проте стаття 382 Цивільного Кодексу України встановлює, що несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, та інші об’єкти є сумісною власністю мешканців, які можуть заперечувати проти реалізації локального утеплення.

На додаток, будівля, фасад якої змінюється, може належати до архітектурної пам’ятки, а тому наявність дозволу від профільних органів – обов’язкова, через те, що історичні пам’ятки охороняються законами «Про охорону культурної спадщини», «Про авторське право і суміжні права», тощо.

Чітке законодавче регулювання локального утеплення фасадів досі не встановлено. Рекомендовано бути обачними, якщо ви все ж таки вирішили зробити домівку теплозберігаючою.

“Обирайте тільки найкращих, перевірених спеціалістів, купуйте якісні матеріали, а також переконайтесь, що власним бажанням ви не порушили права інших мешканців будинку”, – радять спеціалісти управління економіки.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: