У Конотопі батьків оштрафували за те, що діти пропускали школу

 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якій розглядались заяви мам, що самі виховують малолітніх дітей, про доцільність позбавлення батьків батьківських прав за ухилення від виконання обов’язків відносно їх дітей. Двом батькам, які проживають окремо від дітей після розлучення, встановлено порядок участі у їх вихованні.

Про це пвідомляє служба у справах дітей міської ради.

Крім того, було розглянуто питання порушення трьома батьками положень законодавства відносно необхідності забезпечення здобуття дітьми повної загальної середньої освіти.

Повна загальна середня освіта є обов’язковою, а, нажаль, діти, про яких йшла мова на комісії, без поважних причин та з мовчазної згоди їх батьків пропустили без поважних причин значну кількість днів навчання.

У статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту» вказано, що «відповідальність за здобуття повної загальної середньої освіти покладається на їх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, – на осіб, які їх замінюють, або навчальні заклади, де вони виховуються».

А «злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав» (стаття 47 того ж закону).

Відповідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, «ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян» (від 17 до 51 грн.).

В результаті розгляду питання двох батьків попередили про відповідальність за недотримання норм законодавства про здобуття дітьми повної загальної середньої освіти; до одного з батьків застосовані заходи адміністративного характеру (штраф).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: