У Конотопі відкрилися кабінети комп’ютерної томографії та мамографії

Свято, Суспільство | 17:43, 2.06.2013
 Поділитися

Поділитися в

Тепер діагностика молочних залоз, голови, органів черевної порожнини і малого тазу, грудної клітини, онкологічних захворювань стала доступною і жителям нашого міста. Раніше для подібного виду іслледованій медики направляли конотопчан в Суми, Київ чи Полтаву. Естесственно, це коштувало чималих грошей. У травні цього року конотопчани отримали можливість обстежитися на томографі або мамографі у своєму місті абсолютно безкоштовно.

Відкриття двох кабінетів у новому діагностичному центрі по вулиці Семашко відбулося 23 травня. «Початок роботи кабінетів трохи затяглося, – розповідає головний лікар Конотопської ЦРЛ Володимир Драганюк. – Пов’язано це з технічними причинами, зокрема з відсутністю електропостачання. Хоча обладнання було закуплено та встановлено ще наприкінці минулого року. На сьогоднішній день ці кабінети працюють і в них вже обслуговуються пацієнти. Сподіваємося, що до кінця року вдасться відкрити також дитяче відділення і пологовий будинок, але для цього потрібно фінансування в розмірі більше 13 мільйонів гривень, щоб добудувати будівлю і закупити необхідне медичне обладнання ».
Діагностування буде безкоштовним
Для того, щоб пройти обстеження на мамографі і комп’ютерному томографі необхідно отримати направлення від сімейного або дільничного лікаря або ж лікуючого лікаря зі стаціонару. На даний момент черг у діагностичний центр немає, хоча у міру інформованості населення інтерес у потребують в діагностиці поступово зростає.
За словами Володимира Драганюк територіальних обмежень на безкоштовне обстеження не буде. Тобто, пройти діагностику зможуть як жителі, закріплені територіально за ЦРЛ, так і за отделенческой лікарнею станції Конотоп. Більше того, приймати медики обіцяють і приїжджих з інших міст Сумщини. І теж безкоштовно. Єдиним фінансовим витратою пацієнта може стати оплата витратних матеріалів, таких, як наприклад, плівка для діагностичного апарату.
Які захворювання можна виявити за допомогою нової медтехніки?
За допомогою томографа можна обстежити голову, органи грудної клітини та черевної порожнини, малого тазу, а також кінцівок, шиї, м’яких тканин. Як розповіла лікар-рентгенолог ЦРЛ Наталія Мельник, обстеження проводиться пацієнтам з важкими травмами головного мозку, судинною патологією головного мозку, онкологічними захворюваннями і т.д, а також дає можливість доктору розібратися в складних діагностичних випадках.
У кабінеті мамографії можуть перевіритися жінки на наявність у них патологій молочних залоз. «Особливо це необхідно жінкам, яким більше 40 років, – каже завідувачка відділенням променевої діагностики Віра Бунчук. – Достатньо взяти направлення від онколога, хірурга або гінеколога. Мамограф українського виробництва «Либідь» дуже якісний. До цього у нас був апарат, але він вже вичерпав свій ресурс. Дані, які ми отримуємо за допомогою нового апарату, підлягають обробці, знімки можна зробити в декількох варіаціях, крупним планом, виділити якийсь окремий фрагмент ».
Прорив у розвитку медицини
Поява даних видів діагностики можна сміливо назвати величезним досягненням і навіть проривом у розвитку місцевої медицини. Адже це значно підвищить можливість виявляти серйозні захворювання на ранніх стадіях, призначати своєчасне лікування і крім усього іншого знизить фінансові витрати конотопчан. А ще відкриття нових кабінетів дасть можливість створювати додаткові робочі місця для медпрацівників. Поки що два відкрилися кабінету працюють з 12.00 до 15.00., Але після того, як відвідувачів стане більше, графік роботи діагностичного центру обіцяють продовжити.
comments powered by HyperComments