У амбулаторіях Конотопського району лікарі виписали 120 електронних рецептів

Медицина, Реформи | 11:11, 13.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Питання видачі е-рецептів та проблеми, пов’язані з їх впровадженням обговорили очільники району під час зустрічі з представниками 6 аптечних закладів міста Конотоп та КНП «Центр первинної медично-санітарної допомоги» Конотопської районної ради.
Про це пишуть на Facebook сторінці  Конотопської РДА.
Як зазначив головний лікар районного КНП «ЦПМСД» Анатолій МАНЯК, в Конотопському районі з 1 квітня лікарями медичних закладів району здійснюється виписка рецептів за урядовою програмою «Доступні ліки» в електронному вигляді.
Станом на сьогодні, відповідно до даних сайту Національної служби здоров’я України в районі вже виписано 120 електронних рецептів. Зокрема, активно працюють в електронній системі такі лікарі як: завідувач Пекарівської амбулаторії Ірина МАРЕНДИЧ, яка має укладені договори не тільки з сільським населенням, але й з міськими жителями, та завідувач Вирівської амбулаторії Вячеслав ОНИЩЕНКО.
Але, на даний час, жителі району не можуть отримати медикаменти за електронним рецептом в м. Конотоп.
«Ми хочемо почути Вас та з’ясувати всі проблемні аспекти, що заважають відпускати «доступні ліки» за електронними рецептами. Яка потрібна допомога районної влади для прискорення даного процесу, щоб жителі Конотопського району мали змогу вже в найближчий час отримати свої медичні препарати саме в районному центрі?» – звернувся голова Конотопської райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО до керівників аптек.
Адже в інших районах та м. Суми вже система «виписано-відпущено» працює. Наразі, зі 120 рецептів,що виписані в районі та мають обмеження в 20 днів, було отоварено переважно через аптечні заклади м.Суми, тільки 4 електронні рецепти.
На сьогодні до електронної системи приєдналася 11 міських аптек, що мають договір з НСЗУ (позначені відповідними наліпками). Але, за словами представників аптечної галузі міста Конотоп, вони не можуть видавати ліки через технічні проблеми, які є і в інших регіонах України: йде встановлення відповідних комп’ютерних програм та їх синхронізація, та відзначили свою залежність, як регіональних представництв, від роботи IT-працівників головних офісів своїх фарм-компаній, що знаходяться в різних містах України.
За результатами обговорення прийнято рішення звернутися з листом до власників відповідних мереж аптек з проханням активізації та прискорення запуску належного комп’ютерного забезпечення для функціонування системи видачі ліків за електронним рецептом, а представники аптечних закладів міста пообіцяли оперативно повідомити районну владу та КНП «ЦПМСД» про початок роботи з електронною програмою.
Довідково: Для порівняння (відповідно даних НСЗУ): по м.Конотоп виписано за даний період 7 електронних рецептів, відпущено – 0; по Сумській області: виписано – 10823, відпущено – 2600;по Україні: виписано – 394597, відпущено – 142078 (лідерами є Дніпропетровська, Запорізька, Львівська області та м. Київ).
З переліком аптек (назва, адреса, телефон), що здійснюють видачу ліків за електронним рецептом, можна ознайомитись на сайті НСЗУ за посиланням https://nszu.gov.ua/ogoloshennya-pro-ukladennya-dogovoriv/dostupni-liky/apteki-uchasniki-uryadovoyi-programi-reimbursaciyi-dostupni?fbclid=IwAR1dsdwu8yNVp1ZbGZR45e7-879Swco9pezdx-Z4fw3msfFpwkFaMU8Rbqk

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: