Тверезі, але без шоломів. У Конотопі сталася ДТП за участі мотоцикла

ДТП, Місто | 12:31, 9.04.2020
 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 8 квітня, близько 10 вечора, на  вулиці Конотопських партизан у місті Конотоп,  20-річний хлопець, перебуваючи за кермом мотоцикла «Тигр 150», не впорався із керуванням мотоциклом і впав на проїжджу частину. У наслідок ДТП його 20-річна пасажирка отримала ЗЧМТ, струс головного мозку, садна ніг. Дівчину госпіталізували до лікарні. У мотоцикліста, попередньо, ознак алкогольного сп’яніння не виявлено,  повідомив відділ комунікації поліції області.

Загалом, на автошляхах області від початку нинішнього року за участі водіїв двоколісного мототранспорту сталося 16 ДТП. Працівники поліції стверджують, що цих аварій можна  було б уникнути, якби водії усіх без виключення транспортних засобів були більш відповідальними і беззаперечно дотримувались правил дорожнього руху. А тому подають кілька порад, дотримання яких допоможе власникам мотоциклів, скутерів та мопедів запобігти  серйозних травм та каліцтва.

По-перше, на самому мотоциклісту та його пасажирові обов’язково має бути захисне спорядження: шоломи, захисні окуляри, наколінники, налокітники, рукавички. Мотоботи або міцні черевики – додатковий шанс запобігти серйозним травмам ніг в разі небезпечного падіння.

По-друге, ніколи не слід переоцінювати себе й свій двоколісник. Падіння та аварії рано чи пізно стаються з будь-яким водієм мототранспорту. В аварії потрапляють навіть висококласні професіонали, а сам мотоцикл — це всього-на-всього машина, не застрахована від поломок. Звичайно, у більшості серйозних конструкцій мотоциклів передбачені елементи, призначені для зменшення небезпеки: захисне переднє скло, поперечна ручка на сідлі для пасажира, захисні щитки тощо. Однак людина за кермом – сама по собі найбільший фактор небезпеки на  дорозі. А тому, вирушаючи в дорогу, слід зважити всі фактори ризики, які можуть очікувати мотоцикліста в дорозі: погодні умови, видимість на шляху, стан дорожнього покриття, складність транспортних розв’язок, рекомендований на автотрасі швидкісний режим і т.д.

По-третє, слід уникати ризикованих маневрів: не перевищувати дозволену швидкість, не здійснювати раптових чи невиправдано ризикованих обгонів і не піддаватися спокусі влаштувати перегони на автотрасі з водіями інших автотранспортних засобів. В умовах обмеженої видимості слід рухатися з увімкненими фарами, а якщо на дорозі густий туман – поліція радить й взагалі відмовитися від поїздки.

Правоохоронці звертають увагу водіїв мототранспортних засобів на необхідність бути уважними та обачними в дорозі. І пам’ятати, що будь-яка легковажність чи необачність може мати плачевні наслідки, навіть якщо ситуація на перший погляд не становить жодної загрози.

Джерело: sumy.today

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: