Травми в змішаних єдиноборствах

Спорт | 18:27, 15.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Змішані єдиноборства як спортивна дисципліна завдає різних проблем бійцям. Серед найбільших виділяють помилки суддів, а також травми. Саме на травмах бійців зробимо акцент у цій публікації. Травми у змішаних єдиноборствах є особливо неприємними, оскільки вони завжди несуть негативні наслідки. (Читайте новини ММА на сайті).

Поширені травми в MMA

Травми в змішаних єдиноборствах можуть виникнути з багатьох причин, як під час регулярних тренувань, підготовчих зборів, так і під час бою. Всі види травм в основному притаманні будь-якому виду спорту, особливо контактному виду спорту, яким є ММА. Кожен спеціаліст змішаних єдиноборств або навіть глядач може назвати кілька найпоширеніших травм.

Руки, ноги. Найчастіше бійці отримують ушкодження рук та ніг, забої, переломи, вивихи суглобів. Травми рук – найнебезпечніші. Незалежно від складності травми, навіть найменші з них перешкоджають  правильному, міцному хвату та знижують ефективність ударів. Тому дуже важливо правильно захищати руки на етапі перев’язки, а також при підборі рукавичок.

Порізи та тріщини на шкірі. Цей вид травми найчастіше вражає голову. У верхній частині черепа, зокрема в області лобових кісток та чола, є відносно тонка шкіра з твердою кісткою під нею. Тому досить сильний удар часто вражає шкіру, викликаючи рясні кровотечі. Це унеможливлює ефективну боротьбу. Ефективний гель може «загасити» менші порізи, але для більших зазвичай потрібні шви. Звичайно, що такі ушкодження потребують певної паузи в тренуваннях.

 Переломи носа та кінцівок. Перелом носа – це дуже відволікаюча і незручна травма, яка спричиняє сильний біль і сильну кровотечу. Її лікування вимагає правильного ставлення і тривалої перерви в тренуванні. Множинні переломи носа можуть спричинити проблеми з правильним диханням. Інші типи переломів (наприклад, кінцівок) вимагають ще більших перерв та реабілітації.

Розрив м’язів та зв’язок дуже болісні і вимагають тривалого лікування. Подібні травми призвели до закінчення кар’єри багатьох перспективних бійців. Найчастіше вони виникають внаслідок численних перевантажень під час тренувань, також трапляються внаслідок різких рухів та болісних прийомів. Розірвані звязки вимагають дуже тривалої реабілітації, після чого повернення до звичної форми не завжди є очевидним.

Травми очей. Дуже небезпечний тип травми, як правило, спричинений введенням пальця опонента в око. Навіть невелика подряпина очного яблука викликає сльозотечу і проблему з зором. Сильніші подразнення можуть спричинити відшарування сітківки ока, а в екстремальних ситуаціях – постійне пошкодження або втрату зору. Ось чому дуже важливо суддям стримувати прагнення гравців, які спрямовують пряму руку пальцями до обличчя суперника. У США переглянута модель рукавичок, що ускладнює введення пальця в око.

Сильний психічний дискомфорт пов’язаний із скасуванням поєдинку, розчаруванням спортсмена після поразки або під час тривалої травми. Коли боєць в прекрасній формі, він відчуває піднесення та знаходиться у хорошому психологічному стані. Коли ж раптово трапляється неприємність, то все втрачається за лічені дні. Так здається спортсмену. У нього можуть опускатися руки навіть. Психічний стан настільки ж важливий, як і фізичний. Серйозні травми, навіть після їх повного загоєння, залишають на психіці слід, який може перешкоджати повноцінному розвитку спортсмена.

У такі моменти дуже важливо, щоб боєць отримував кваліфіковану допомогу від психолога. Якщо ж цього не відбуваються, психічні проблеми можуть нікуди не подітися, а навпаки тільки накопичуються.

Що робити для уникнення травм?

Перш за все, тренуватися правильно, розумно. Тренер та спортсмен повинні планувати тренування з відповідною інтенсивністю в безпечних та комфортних умовах. Мають бути тренування тіла та технічні прийоми (відповідні удари та хватки, спосіб їх нанесення), а також тренування розуму (мотивація та рішучість, мужність, терпіння та смиренність).

Крім того, правильне харчування (дієта та добавки) та регенерація (фізіотерапевтичні процедури, масажі тощо) відіграють важливу роль у навчанні гравця ММА незалежно від його рівня. Всі вищезазначені аспекти допоможуть правильно підготувати тіло гравця до численних перевантажень, пов’язаних із заняттям таким складним видом спорту, як ММА.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: