Тепер у Конотопі лічильники води повірятимуть на місці, не демонтуючи

 Поділитися

Поділитися в

13 червня в Конотопському відділенні ДП «Сумистандартметрологія» була презентована та вручена підприємству компактна електронна установка для перевірки лічильників води УПЛВ-1. Установку доставив заступник генерального директора з метрології, стандартизації та наукової діяльності, к.т.н. ДП «Сумистандартметрологія» Володимир Одноралов. Він також ознайомив з роботою сучасного апарату провідного інженера з метрології Конотопського відділення ДП «Сумистандартметрологія» Юрія Несмашного і директора «ДП «Конотопський водоканал» Павла Колесникова.

Ще донедавна контроль за правильною роботою лічильників відбувався зі зняттям приладів з місця експлуатації, доставкою їх до спецлабораторій для звірення з еталонами. До сьогодні в Конотопі для лічильників води еталонного обладнання не було. Певну складність складало те, що на період контролю лічильників (повірку) споживач залишався без обліку ресурсу.

Прилад УПЛВ-1 є власною розробкою підприємства «Сумистандартметрологія» і він призначений для повірки квартирних лічильників води на місці експлуатації. Дану установку відрізняє підвищений ступінь захисту результатів повірки від інших модифікацій, і також високий ступінь автоматизації процедури повірки. Повірка лічильників комунальних послуг належить до сфери законодавчо регулюємої метрології і повірка їх є обов’язковою. Впровадження такої технології повірки лічильників дозволяє суттєво скоротити час на проведення цієї процедури не більше 5 хвилин на 1 лічильник і забезпечує наявність постійного безперервного обліку води, що споживається.

Поки це один такий прилад. Чи буде ще – залежить від взаємодії з підприємством із постачання води, зокрема з «Конотопським водоканалом».

Вартість цієї компактної установки становить близько 100 тис. грн. Для порівняння, стаціонарна установка коштує близько 150-200 тисяч грн., а промислова (для великого діаметру труб) – близько 800 тис. грн.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: