Тарифи на транспортування газу можна знизити, – Ігор Молоток
Поділитися в
Копіювати посилання

Депутатська група «Партія «За Майбутнє» розробляє проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 32 Закону України «Про ринок природного газу».
Зокрема, йдеться про розрахунок вартості послуг транспортування і розподілу природного газу.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив один зі співавторів законопроєкту, народний депутат України Ігор МОЛОТОК:
Ми пропонуємо вартість послуг транспортування і розподілу природного газу обчислювати, виходячи з фактично прийнятого в звітному місяці природного газу. Наразі ж люди змушені платити незалежно від об’ємів спожитого газу за показниками минулого року. Платіжки регулярно приходять і тим, хто в силу різних причин газом не користується взагалі. Коментарі тут зайві. Також пропонується доручити Кабінету Міністрів України та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг розробити механізм зменшення тарифу (або компенсації витрат) для споживачів, які за власний кошт проводили газ до своїх осель, а потім передали підвідні газопроводи з усіма об’єктами і спорудами на баланс операторів газорозподільних систем.
Варто зазначити, що у 2020 році тарифи на розподіл та транспортування природного газу для населення зростали двічі: у січні – на 36,3%, а у липні – ще на 17% у порівнянні з 2019 роком. Наприкінці грудня Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг схвалено і оприлюднено тарифи на розподіл газу для газорозподільних підприємств, відповідно до яких тариф зріс ще в півтора рази.
Продовжуємо працювати над вирішенням проблеми завищених тарифів. Разом з колегами з депутатської групи «За Майбутнє» розробляємо зміни до Закону «Про ринок природного газу». Зокрема, в частині оплати за транспортування та розподіл газу. Пропонуємо: вартість зазначених послуг обчислювати, виходячи з фактично витраченого в звітному місяці природного газу. Наразі ж люди змушені платити незалежно від об’ємів спожитого газу за показниками минулого року. Платіжки регулярно приходять і тим, хто в силу різних причин газом не користується взагалі. Коментарі тут зайві. Також пропонується доручити Кабінету Міністрів України та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробити механізм зменшення тарифу (або компенсації витрат) для споживачів, які за власний кошт проводили газ до своїх осель, а потім передали підвідні газопроводи з усіма об’єктами і спорудами на баланс операторів газорозподільних систем, – зауважив політик.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.