Сумська митниця спростувала заяви поліції щодо нецільового використання коштів

Митниця, Фінанси | 17:56, 9.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

На сторінках інтернет-видань з`явилась інформація, розповсюджена Управлінням захисту економіки Департаменту захисту економіки Національної поліції в Сумської області, щодо нецільового використання бюджетних коштів Сумською митницею ДФС.

Керівник Сумської митниці Олександр Шуцький на своїй сторінці у Фейсбук прокоментував ситуацію, зазначивши, що публікації носять не дружній та фейковий характер.

– Зважаючи на той факт, що Сумська митниця ДФС має давні, дружні стосунки з органами Національної поліції в Сумській області ці публікації викликали неабияке здивування. Працівниками УЗЕ Департаменту захисту економіки Національної поліції в Сумської області, дійсно було направлено листи до митниці з виявленими, під час моніторингу та аналізу офіційного загальнодержавного веб-порталу «Державні закупівлі», невідповідностями. Сумська митниця ДФС надала вичерпні відповіді на дані листи. Щодо порушення Закону України «Про захист економічної конкуренції», вказане в листі працівників УЗЕ Департаменту захисту економіки Національної поліції в Сумської області, митники зазначили, що предметом закупівлі в митниці є роботи, а не товари. Вказане в тендері обладнання закладено в технічне завдання проектувальника. Воно є найоптимальнішим зважаючи на кінцеву мету виконання робіт. Водночас митниця не мала наміру обмежувати участь у тендері всіх бажаючих через вказання конкретних марок. Будь-який учасник мав право звернутися за роз’ясненням щодо змісту тендерної документації в частині можливості подання еквівалентів продукції, що закуповується в межах тендеру. В будь-якому разі не було факту встановлення кваліфікаційних критеріїв, які б обмежували участь у тендері учасників, оскільки критерії встановлено у відповідності до ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі». В ситуації Сумської митниці має місце технічна помилка щодо не зазначення виразу «або еквівалент»,- проінформував керівник митниці.

Зважаючи на вищевказані листи, митницею було прийнято рішення скоригувати тендерну документацію і повторно провести процедуру для встановлення вагового комплексу, який вкрай потрібен Сумській митниці ДФС для унеможливлення контрабандних потоків та збільшення надходжень до державного бюджету.

– Щодо суми вказаної в статтях інтернет-видань, яка становить 13,9 млн грн, повідомляємо, що Сумською митницею ДФС планувалось та проводиться закупівля робіт на суму 6,95 млн грн. Пропозиція по тендерній документації склала 6,42 млн грн. Економія в 527 тис. грн носить значний внесок в державний бюджет. Залишається питання, щодо суми 13,9 млн гривень. Що це?…. – написав Олександр Шуцький.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: